Galataport İstanbul’a yeni tat: Muutto Anatolian Tapas Bar

Ödüllü şef Umut Karakuş Galataport İstanbul’da Anadolu mutfağını modernize eden ve dopdolu bir lezzet karnavalı sunan yeni restoranı ‘Muutto Anatolian Tapas Bar’da ilk konuklarını ağırladı.

Şef Umut Karakuş

İstanbul’un yeni buluşma noktası Galataport İstanbul’un ilk şef restoranı Muutto Anatolian Tapas Bar, geçtiğimiz günlerde konuklarına kapılarını açtı. Anadolu mutfağının modernize edilerek lezzet şölenine dönüştürüldüğü Muutto Anatolian Tapas Bar, X İletişim’in kurucu ortaklarından Cem Karakuş, iş insanı Miraç Kayhan ve lezzet severlerin yakından tanıdığı şef Umut Karakuş’un ortaklığıyla kuruldu. Ödüllü şef Umut Karakuş mekanın şefliğini üstlenmiş. Türkiye’deki çalışmalarıyla birlikte Londra’da da Anadolu mutfağını temsil eden projelere imza atan ve geleceğin şeflerine de eğitimler veren şef Karakuş, son dönemde göç temasıyla hazırladığı menüsüyle konuşuluyor.

Restorana “göç” adını vermek isteyen Şef Umut Karakuş, telaffuzunun zor olacağını düşünerek şansını İngilizce ile kullanmak istemiş. Ancak göç kelimesinin İngilizce karşılığı “migration” olduğundan ve noktalı harflerin sorun yaratacağını düşündüğünde başka dillere yönelmiş. Finlandiya’da yaşayan bir arkadaşından aldığı fikirle Fince’deki göçmenlik kelimesi anlamına gelen Muutto isminde karar kılmış.

Moda’daki sekiz masalı Muutto Street Food & Meze Bar’ın devamı niteliğindeki Muutto Anatolian Tapas Bar, Anadolu kültüründen gelen bir Casual Fine restoran olarak hizmet veriyor. Mezelere olan ilgisi ile tanınan Umut Karakuş’un menüsü elbette meze ağırlıklı. Anadolu’dan ilham alan çok özel kokteylleri ve sunumlarıyla birlikte restoranın menüsünde tapas trio balık, patatas bravas, pan con tomatas ve Yedikule bostanları gibi Anadolu-İspanyol kültürünün birleştiği özel tabaklar yer alıyor. Restoranda bu eşsiz lezzetlerin yanı sıra Flora, Reyhan, Thracian gibi içerisinde bergamot köpüğü, ev yapımı reçeller ve Arnavut biberlerle tatlandıran kokteyller de sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla