IBAKTECH İstanbul’da kapılarını açtı

13. Uluslararası Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarı (IBAKTECH), 10-13 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde dün başladı. Alanında dünyanın en büyük ikinci fuarı olan fuarın, uzak ülkeleri Türkiye’ye çekmesi bekleniyor.

Fırın ürünleri katkı maddeleri, hamur makineleri, çikolata ekipmanları, paketleme makineleri ve dekor malzemeleri gibi sektörle ilgili birçok ileri teknolojik ürün fuarda ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. 35 bin metrekarelik alanda 1000’den fazla marka ve katılımcının aynı çatı altında buluştuğu fuarın bu yıl 80 binden fazla katılımcıyı ağırlaması bekleniyor. Ticaret Bakanlığı’nın uzak ülkelere ihracatı artırma stratejileri doğrultusunda düzenlenen fuara; Güney Afrika, Nijerya, Kongo, Togo, Etiyopya, Nepal, Hindistan, Çin, Bangladeş, Peru, Bolivya, Uruguay, Fransız Guyanası, Arjantin gibi birçok uzak ülkeden ziyaretler yapılıyor.

Messe Stuttgart Ares Fuarcılık tarafından organize edilen fuar, sağladığı iş hacmi ile Türkiye ve Avrasya Bölgesi’nde kendi alanının en önemli etkinliği olma özelliğine sahip. Uzak ülkelerden gelen ziyaretçilerle önemli işbirlikleri kurmak için de önemli bir platform niteliğinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla