Korhan Alşan “Dijital dünyaya adapte olanlar geleceğin kazananları olacak”

2. Uluslararası Turizm Gastronomisi, Yatırımları ve Ağırlama Zirvesi FSUMMIT’in dördüncü oturumunda konuşmacı olan Nirvana Hotels CEO’su Korhan Alşan, “Dijital dünyaya adapte olanlar geleceğin kazananları olacak” dedi.

Nirvana Hotels CEO’su Korhan Alşan yaptığı konuşmada şu sözleri dile getirdi:  “Akıllı cihazların dijitalleşmedeki payı büyük. Online rezervasyonlar her sene artıyor. Ama klasik satın almalar da devam ediyor. Bu misafir acentaya gitmeden önce alacağı tatili online araştırıyor. Acenta ve operatörler de dijitalleşiyor. 

Dijitalleşme konusunda hızlı olmalıyız. Tüketici davranışları çok önemli. Otellerimiz dijital departmanlarını geliştirmeli. Dijital dünyaya adapte olanlar geleceğin kazananları olacak. Karşımızda büyük bir data var. Bunu yönetmek için dijital yapılara ihtiyaç var. Gelecekte bunlar fark yaratan unsurlar olacak. 

Dijitalleşirken ürünlerinizi de farklılaştırmalısınız. Örneğin elimizde gastronomi var. Bence bu zenginliğimizi daha kullanmadık. Her şey dahil yüzünden turist şehre inmiyor argümanlarından sıyrılmalıyız. Şehir farklı ürünler sunarsa turist şehre inecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla