Özsüt’te Dünya Dondurma Günü

Sıcak yaz günlerinde içimizi serinletirken mutlu eden dondurmanın da günü olduğunu biliyor muydunuz? Özsüt her yıl Temmuz ayının üçüncü Pazar günü kutlanan Dünya Dondurma Günü’nü, dünyanın en kaliteli sütü olarak kabul edilen Jersey Sütü ile hazırladığı yepyeni dondurma çeşitleriyle kutluyor.

Yaz sıcaklarının vazgeçilmezi dondurmanın varlığı her yıl tüm dünyada Temmuz ayının üçüncü pazar günü Dünya Dondurma Günü olarak kutlanıyor. İlk olarak 1984 yılında, Amerika Birleşik Devletleri’nde ilan edilen bu özel gün, bütün dünya insanlarının dondurma aşkı sayesinde zaman içinde yayılıyor. Dondurmalarında saf Jersey ineğinden elde edilen ve pek çok yönden benzersiz bir bileşen olan Jersey Sütü sütünü kullanmaya başlayan Özsüt, Dünya Dondurma Günü’nü yepyeni dondurma çeşitleriyle kutluyor.

 

Yazın favorisi: Kazandibili dondurma 

Dondurma menüsünde her zaman olduğu gibi her zevke hitap eden tatlara yer veren Özsüt, bu yaz sıra dışı tatlarla dondurma tutkunlarının kalbini fethediyor.  İlk günden bu yana aynı tadı veren Özsüt’ün alametifarikası Ege usulü Kazandibi, dondurma haliyle tadanlara iki kat mutluluk aşılıyor. Özsüt’ün yenilikleri arasında yer alan Karamelize Bisküvili, Portakallı Vanilyalı ve Cheesecakelidondurma ise farklı tatlardan hoşlananlara göz kırpıyor. Klasik tatlardan vazgeçmeyenler için kaymaklı, çikolatalı ve süper vanilyalı seçenekleriyle yaz boyu serinletmeye devam Özsüt, bal badem, karamel, karadut, kavun, muz, antep fıstık, üzüm&ceviz, krokan ve sakızlı gibi meyveli ve kuruyemişli alternatifleriyle de gönüllerde taht kuruyor.  Çilekli, frambuazlı, vişneli ve limonlu sorbeler ise serinlemek isteyenler için Özsüt’lerde yerini alıyor.

 

Tatlıların yanına “Bir top mutluluk” ekleyin!

Ortalama bir inek sütüne oranla içerdiği kalsiyum, protein ve yağ oranı ile çok daha sağlıklı ve çok daha besleyici olan Jersey Süt ile lezzeti katlanan Özsüt dondurmaları, sütlü tatlı ve pastaların yanına da çok yakışıyor. Keşkülden fırın sütlaca, sufleden profiterole kadar pek çok tatlı bir top dondurmayla eşsiz bir ahenk yaratıyor. Yaz sıcaklarının kurtarıcısı olan dondurmalar, geleneksel Türk damak tadına uygun olarak ve hiçbir koruyucu katkı maddesi eklenmeden hazırlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla