Vedat Milor danışmanlığında oluşturulan ‘Wise Wine Selection’ gastronomi meraklılarını buluşturdu

Ülkemizde gastronomi kültürünü geliştirmek için çalışmalarını sürdüren Metro Türkiye’nin Vedat Milor danışmanlığında hazırladığı “Wise Wine Selection” seçkisi, gastronomi meraklılarını Galata’nın benzersiz atmosferinde buluşturdu. Dünyanın seçkin ve butik üreticilerinin ürünlerinden oluşan seçki, IL Cortile İstanbul’da düzenlenen özel tadım menüsü ile deneyimlendi.

30 yılı aşkın süredir Türk mutfağının değerlerini korumak ve gelecek nesillere aktarmak için çalışmalarına devam eden Metro Türkiye, gastronomiyi sadece yeme-içme sanatı olarak görmekle yetinmiyor, ülkemizdeki gastronomi kültürünün gelişimine de katkıda bulunmayı sürdürüyor. Metro Türkiye, gastronomi uzmanı ve yemek eleştirmeni Vedat Milor’un danışmanlığında 2017 yılında ilk kez oluşturulan “Wise Wine Selection” ailesine ait ürünlerin, IL Cortile İstanbul’un Executive Şefi Nihat Sancar’ın özel tadım menüsüyle lezzetlendirdiği etkinlikte gastronomi meraklılarını bir araya getirdi.

Wise Wine Selection, Vedat Milor danışmanlığında uzun soluklu bir ekip çalışması sonucu seçilen ithal ürünlerden fiyat-kalite performansı ve gıda uyumu gözetilerek hazırlandı. Zengin mutfakların yemekleriyle uyumuyla öne çıkan Wise Wine Selection ailesi toplam 27 üründen oluşuyor. Santorini’den Mosel’e, Korsika’dan Sicilya’ya dünyanın 18 farklı bölgesinden butik şarap üreticilerinin ürünlerinden oluşan seçkide, Türkiye’ye ilk kez getirilen ürünler de bulunuyor. Seçkide 2-3 yıl içinde tüketilecek ürünler bulunmakla beraber, 15-20 yıl ömrü olan ürünler de mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla