Nadir Alpaslan’ın maaşları toplamı 313 bin TL!

CHP’li Deniz Yavuzyılmaz: Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan’ın 3 maaşının toplamı aylık 313 bin TL

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, birçok yerden maaş alan bürokratları paylaşmaya devam ediyor.

Yavuzyılmaz, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan’ın üç yerden aldığı maaş tutarının 313 bin 870 TL olduğunu duyurdu.

Deniz Yavuzyılmaz sosyal medya paylaşımında, Bakan Yardımcılığı maaşının 39 bin 357 TL, Kuveyt Türk Yönetim Kurulu huzur hakkı 142 bin 518 TL, Kuveyt Türk Yönetim Kurulu ilave ücreti olarak da 131 bin 995 TL olduğunu belirterek toplam aylık gelirinin 313 bin 870 TL olduğunu aktardı.

Yavuzyılmaz, hesaplama için kullandığı yöntemi de paylaşımlarında açıklayarak kaynak olarak da Kuveyt Türk 2022 Genel Kurul Tutanağı’nı gösterdi.

CHP’li vekil paylaşımlarına ek olarak, 23 Mart tarihli Kuveyt Türk Olağan genel Kurul Toplantı tutanağını da paylaştı.

Tutanakta, “Yapılan görüşme sonucunda; Yönetim Kurulu Üyelerine 2021 yılı için huzur hakkı olarak, toplam net; 1,040,000- USD ücret ödenmesine, ödenen huzur hakkına ilave olarak 2021 yılı için Yönetim Kurulu Başkan ve Üyelerine, Yönetim Kurulunca atandıkları/seçildikleri komitelerdeki görevleri nedeniyle harcadıkları mesai ve hizmetleri dolayısıyla ücret niteliğinde olmak üzere, toplam net 963.205- USD ödenmesine, ödenecek tutarların hangi komitelere, hangi üyelere ne şekilde ve ne kadar olması ve bu meblağların dağıtım tarihinin tespiti konusunda, Yönetim Kuruluna yetki verilmesi oya sunuldu; oybirliği ile kabul edildi” ifadelerine yer verildi.

kaynak: http://www.turizmgunlugu.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla