Alanya Sağlık Turizmi Fuarında

Alanya’nın sağlık turizmi potansiyeli Azerbaycan’da 65 ülkenin temsilcisine anlatılıyor.

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Alanya’nın sağlık turizmi potansiyelini Azerbaycan’da 65 ülkenin temsilcisine anlatıyoruz” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde T.C. Dışişleri Bakanlığı, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Sağlık Bakanlığı, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Ticaret Bakanlığı’nın da aralarında bulunduğu 6 bakanlığın desteğiyle 3 kez gerçekleştirilen Sağlık Turizmi Fuarı Hestourex, Alanya Sağlık Turizmi Derneği (ALSTUD) öncülüğünde 23-26 Haziran 2022 tarihleri arasında OHSAD’ın ev sahipliğinde Bakü Expo Center Crystal Hall’da 4. kez düzenleniyor.

Organizasyon, dünya sağlık otoriteleri tarafından 2022’nin en büyük sağlık turizmi etkinliği olarak işaret ediliyor. Fuara Alanya’dan Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV), ALSTUD, Başkent Hastaneleri, Alanya Yaşam Hastanesi, Modern Saraylar Resort Hotel ve M2 Expat Alanya Sağlık Danışmanlığı kurumlarının yetkilileri katılım gösteriyor.

ALTAV ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, devam eden fuarla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:

”Dünyayı sarsan Covid19 virüsü ve pandemi süreci sonrasında yeni yaşam düzeninde kartlar yeniden dağıtılıyor. Ticaret Bakanlığı tarafından döviz kazandırıcı hizmet desteği kapsamında desteklenen Hestourex’in önemi de yeni süreçte çok daha yüksek değere sahip. Burada sağlık turizmi partnerleri etkileşim içinde iş geliştirme ve çözüm ortaklığı fırsatı yakalıyor. Fuarda 22 Avrupa ülkesi başta olmak üzere 65 ülkeden katılımcı yer alıyor. Alanya’da sağlık turizmi her geçen yıl daha da güçleniyor. Devlet ve özel kurumların yatırımları sağlık turizmi alanında Alanya’nın elini güçlendiriyor. Turizmin her alanında tanıtımlarımıza devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla