ATSO’dan “müzik kısıtlaması kaldırılsın” çağrısı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında eğlence mekanlarında uygulanan müzik kısıtlamasının kaldırılması çağrısında bulundu.

Davut Çetin

ATSO Başkanı Davut Çetin, iç turizm hareketliliği nedeniyle şehir turizmini canlandırmak için Ramazan Bayramı’ndan itibaren turizm sektöründe 24.00’den itibaren uygulanan müzik kısıtlamasının kaldırılmasını talep etti. Çetin, en azından bayram tatili döneminde bu yasağın uygulanmaması gerektiğinin altını çizerek, “Bayram tatili süresince, Antalya ve sahil kentlerde yerli turizm ön plana çıkıyor. Pandemi dönemine ait birçok yasak kalktı ama gece 24.00 itibarıyla her türlü canlı veya banttan müzik yasağı devam ediyor. Eğer normalleşiyorsak, her şeyde normalleşmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Turizm sektöründe pandemi tedbirlerinden dolayı eğlence mekanlarının uzun süredir kapalı olduğunu belirten Çetin, “Şu an için nargile kafelerin kapalılığı da devam ediyor ve onların da açılabilmesi lazım. Pandemi döneminden baktığımızda müzik ve nargile kafelere yönelik 2 yasak kaldı. Müzik yayınları yerli turizm açısından ciddi derecede önemli. Antalya için, eğlenen, eğlendiren şehir diyoruz. Belli desibelde, eski normal döneminde olduğu gibi canlı ve banttan müzik yayınları yapılabilmelidir. Bunlar pandemi döneminden kalma yasaklar ve kaldırılmalıdır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla