‘Gönüllü Turizm Elçileri’ projesi için başvurular devam

Fatih Belediyesi’nin bu yıl 12’ncisini gerçekleştirecek olduğu Gönüllü Turizm Elçileri projesi için başvurular devam ediyor.

22 Haziran’a kadar sürecek başvuru sonucunda seçilen Gönüllü Turizm Elçileri; 12. kez kültür turizmi rotası olan Fatih’e gelen turistlerin seyahatlerini sorunsuz tamamlamalarına yardımcı olacaklar. Proje ile şehre gelen turistlerin memnuniyetini sağlamakla beraber, projede gönüllü olarak yer alan gençlere sosyalleşme, yabancı dil pratiği yapma ve dünyanın dört bir yanından gelen insanlarla tanışma fırsatı da sunuyor. Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, Gönüllü Turizm Elçileri projesinin özellikle dilini geliştirmek isteyen gençler için önemli bir fırsat olduğunu belirtti.

Her yıl yazılı ve sözlü mülakatlarla seçilerek projede yer alan Turizm Elçileri, Sultanahmet, Ayasofya, Yerebatan, Divanyolu, Kapalıçarşı ve Eminönü bölgelerinde İngilizce, İspanyolca, Almanca, Arapça, Fransızca, Farsça, Korece, Japonca, Çince, İtalyanca ve Rusça gibi çeşitli dillerde turistlere ücretsiz rehberlik hizmeti sunuyor. Proje sonunda, üzerinde çeşitli dillerde “Ask Me/Bana Sor” yazan t-shirtlerle hizmet veren 16-30 yaş arası gençlere katılım belgesi de veriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla