Güvenli Turizm Sertifikasyonu’ tatilciyi belgeli tesis aramaya yönlendirecek

Türkiye’de yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında hayata geçirilen Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı ile “Güvenli Turizm Sertifikasyonu” alan tesis sayısı her geçen gün artıyor

Türkiye’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında hayata geçirilen Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı ile “Güvenli Turizm Sertifikasyonu” alan tesislere her gün yenileri ekleniyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Avrupa ile kıyaslandığı zaman Kovid-19’la mücadeleye yönelik tedbirler açısından en güvenli ülkenin Türkiye olduğunu belirtti. Ersoy, “Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı”nı kalıcı hale getireceklerini ifade etti.

Ersoy, “Özellikle kendi vatandaşımız için söylüyorum. Sertifikalı tesislere gönül rahatlığı ile gidebilirler. Şu anda tesisler çok iyi denetleniyor. Standartlar çok iyi tespit edildi. En güvenli neresi derseniz, en güvenlisi sertifika edilmiş tesisler. Sertifika rutin eğitim, rutin denetim ve gizli denetimleri içerdiği için disiplinli bir durum var. Birçok turizm seyahat acentesinin sitesine girdiğiniz zaman sertifika logolarını görüyorsunuz. Avrupa seyahat acenteleri de sertifikalı tesisleri tercih etmeye başladı. Vatandaşlarımızın ilk görüşleri çok olumlu.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla