Önde gelen pastane zincirlerinden Hacı Sayid konkordatodan çıkıyor!

Hacı Sayid, geçtiğimiz yılın mart ayında girdiği konkordato sürecinden, şartları yerine getirip borçlarını ödeyerek çıkıyor.

Geçtiğimiz yıl Mart ayında konkordato başvurusunda bulunan Türkiye’nin önde gelen pastane zincirlerinden Hacı Sayid, şartlarını yerine getirip, borçlarını yapılandırarak, konkordato çıkış sürecine girdi.

Hacı Sayid Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye’nin önde gelen pastane zincirlerinden Hacı Sayid olarak; 40 yıldır misafirlerimize en kaliteli malzemelerle, üstün el emeğiyle, günlük yapılan geleneksel ve günümüze ait lezzetler sunduk. Bugün İstanbul’da 30 noktada hizmet vererek, Türk halkının takdir ve desteğiyle yatırımlarımızı ve yeniliklerimizi hız kesmeden devam ettiriyoruz.

Hacı Sayid Gıda San ve Tic AŞ olarak, Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne 07.03.2019 tarihinde yaptığımız konkordato başvurusu sonucunda şirketimiz için uygun görülen tedbirler kamuoyunun bilgisi dahilindedir. O dönem içerisinde bulunduğumuz ekonomik şartların yarattığı olumsuzluk neticesinde konkordatoya başvurmaktaki amacımız; şirketimizi, 1000’e yakın çalışanımızı, ailelerini, iş ortaklarımızı ve misafirlerimizi korumak ve yolumuza çok daha sağlam adımlarla devam etmekti. Nitekim, kesin mühlet kararı aldığımız 07.08.2019 tarihinden itibaren geçen 1 yıllık süreçte atanan komiser heyeti, geçen zaman içerisindeki performansımızı ve mali değerlerimizdeki olumlu gelişmeleri göz önünde bulundurarak hedeflerimizi gerçekleştirdiğimize ve sürecin sonunda başarıya ulaşacağımıza dair olumlu raporlarını sunmuştur. Bu karar, tedarikçilerimizin ve iş ortaklarımızın bizlere olan güvenini arttırmıştır. Bu ilerleme her şeyden önce Türkiye Kamuoyunun bize sonsuz desteği ile gerçekleşmiştir.

Konkordatonun tasdiki için öngörülen tüm koşullar sağlanmış ve borçlarımız yapılandırılmıştır. Sayın mahkemenin 10.09.2020 tarihinde verdiği karar neticesinde Hacı Sayid Gıda San ve Tic AŞ, konkordato tasdikiyle beraber, konkordatodan çıkış sürecine girmiştir.

Bizden desteklerini esirgemeyen başta Türkiye Kamuoyuna, misafirlerimize, tedarikçilerimize, çalışma arkadaşlarımıza, bayilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ülke ekonomimize destek olmaya, istihdam sağlamaya ve misafirlerimizi her gün yeni lezzetlerle buluşturmaya devam edeceğiz.

Saygılarımızla,

Hacı Sayid Yönetim Kurulu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla