SunExpress CEO’su, Türkiye’nin 42 milyonluk turist hedefine hep birlikte ulaşacağız dedi

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak girişimi SunExpress, pandemi sonrası Türkiye’de turizmin canlanmasına destek olmak ve sektördeki iş birliğini artırmak için Antalya’da düzenlediği “Türkiye Turizminin Güneşli Geleceği” etkinliğinde turizmcileri ağırladı.

SunExpress CEO’su Max Kownatzki, Türkiye’nin pandemiye rağmen 2021’de yaklaşık 30 milyon turisti ağırladığını söyledi. Kownatzki, SunExpress olarak %75 doluluk oranıyla 6 milyon yolcu taşıdıklarını da ifade ederek, “Türk turizminin güçlü potansiyeline inanan bir şirket olarak, 30 yılı aşkın süredir sektörde istikrarlı ve güvenilir bir ortak olduk. Türkiye ile Avrupa arasındaki bağlantıları artırarak ve Avrupalı tatilcileri Türkiye’nin en cazip tatil bölgelerine getirerek, bu yıl Türkiye’nin 42 milyon turist hedefine destek olmak için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

CEO Max Kownatzki, 2022 yazında toplam 25 yeni rota ve ek 16.250 uçuşla tarihinin en geniş uçuş ağına ulaştıklarını da belirtti. Kownatzki, direkt tarifeli uçuşlarla Akdeniz ve Ege bölgelerine en çok turist getiren hava yolu pozisyonlarını koruduklarını ve Türkiye’ye en çok turist taşıyan bir numaralı turist havayolu olmayı hedeflediklerini söyledi.

Seyahatlerde misafirlerin yalnızca güvenlik, esneklik ve uygun fiyat değil, misafirperverlik ve samimiyet de aradıklarını söyleyen Kownatzki, “Türkiye, bu bakımdan tüm beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Turizmi deniz tatilinin ötesine taşımayı ve Türkiye’yi yıl boyunca ziyaret edilen bir tatil merkezi olarak konumlandırmayı hedefliyoruz. Uluslararası uçuşlarda pandemi öncesi yıllara göre daha da yüksek bir talep görüyoruz ve bu yüksek talebi karşılayacak ek kapasite çözümlerini değerlendiriyoruz.” ifadelerinde bulundu.

14 Anadolu şehrine direkt uçuş

SunExpress CEO’su Max Kownatzki, bu yaz Antalya, İzmir, Dalaman ve Bodrum üzerinden 50’den fazla noktadan 33 bin uçuşla Türk Rivierası’na turist taşıdıklarını belirtti. Kownatzki, yeni güzergahlarla Anadolu’ya bağlantıyı da artırdıklarını ifade ederek, “Avrupa’da 18 noktadan 14 Anadolu şehrine direkt bağlantı sunarak Türk Rivierası’nın yanında alternatif turizm rotaları oluşturmaya ve Avrupalı turistlerin turizm anlamında Türkiye’nin gerçek çeşitliliğini keşfetmelerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Türk turizm taşımacılığının bel kemiği olarak Türkiye’ye gelen trafik akışını desteklemeye ve tur operatörü iş ortaklarımızın koltuk talebini karşılamaya hazırız” dedi. Kownatzki son olarak “Türkiye turizmi büyüme odaklıdır ve sektörün öncü partneri olarak SunExpress, her alanda destek vermeye ve iş birliğine hazır olacaktır” ifadeleriyle sözlerini noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla