THY’nın Güney Sudan’a uçuşları başladı

Dünyada en çok noktaya uçan havayolu ünvanını taşıyan Türk Hava Yolları (THY), Güney Sudan’ın başkenti Juba’ya başlattığı uçuşlarla, uçtuğu ülke sayısını 129’a çıkardı.

Afrika uçuşlarıyla uçuş ağını genişleten ve Afrika’yı dünyaya bağlayan THY, Juba uçuşuyla ülkedeki destinasyon sayısını 62’ye çıkardı. Havayolu bugün, kıtadaki 62. destinasyon olan Güney Sudan’ın başkenti Juba’ya uçuşlara başladı. Boeing 797-8 tipi uçaklarla yapılacak seferler Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri olmak üzere haftanın 3 günü yapılacak. Bu destinasyonla havayolu şirketi, uçuş yaptığı ülke sayısını 129’a, destinasyon sayısını ise 338’e çıkardı.

İlk uçuş için Juba Havalimanı’nda düzenlenen törende konuşan THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, “Her geçen gün artan endüstriyel yatırımlar sayesinde orta ve uzun vadede Afrika’nın dünya turizmi ve ticareti için öneminin artacağına inanıyoruz. Bu kapsamda Türk Hava Yolları olarak Güney Sudan’ın başkenti Juba uçuşlarına başlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Gelişen pazar ve artan talepler ile Afrika’yı dünyaya bağlamaya devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla