Transavia el bagajlarından ücret alacağını duyurdu

Transavia, web sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, uçağa alınan el bagajları için ek ücret almaya başlayacağını duyurdu. 

Hollanda’nın ekonomik havayolu şirketi Transavia’nın, web sitesinde yapılan açıklamada, kabin bagajları için 3 Nisan 2024 tarihinden itibaren ek ücret alınacağı belirtildi. Bu tarihten önce rezervasyon yapan veya uçuş gerçekleştirecek olan yolcular, kabin bagajları için ek ücret ödemeyecekler. Ancak 3 Nisan 2024’ten sonraki uçuş rezervasyonlarında, maksimum 55 x 35 x 25 santimetre boyutlarındaki kabin bagajları için 10 euro ek ücret talep edileceği ifade edildi. Bu yeni düzenleme, dizüstü bilgisayar çantası, küçük sırt çantası veya 40 x 30 x 20 santimetre boyutlarına sahip el çantaları gibi daha küçük boyutlu bagajlar için geçerli olmayacak, bu tür bagajlar için ücretsiz olarak devam edeceği belirtildi.

Bu karar, Transavia’nın el bagajı için ücret talep eden havayolu şirketleri arasına katıldığını gösteriyor. Daha önce de WizzAir, RyanAir ve EasyJet gibi ekonomik havayolu şirketleri benzer uygulamalara geçmişti.

Transavia’nın bu kararı sosyal medyada tepkilere yol açtı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla