Türkiye’den Doguzova’ya Rus turist girişi için güvence

Rusya Federal Turizm Ajansı Rosturizm Başkanı Zarina Doguzova, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ve Mısır Arap Cumhuriyeti Turizm ve Eski Eserler Bakanı Khaled Elenani ile telefonda görüştü.

Mısır ve Türkiye turizm bakanları Elenani ve Ersoy, Federal Turizm Ajansı başkanı Zarina Doguzova’ya, ülkelerinin şu anda Rus turistlerin girişini kısıtlamaya yönelik bir planı olmadığına dair güvence verdi. Ayrıca Doguzova’ya, kapalı ülkelerden gelen turist ihracatının organize edilmesine de yardımcı olacakları konusunda bilgi verdiler.

Türkiye’nin Rus turist girişini kısıtlama planı yok

Federal Turizm Ajansı’na göre, Rusya turizm dairesi başkanı Zarina Doguzova, Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ve Mısır Arap Cumhuriyeti Turizm ve Eski Eserler Bakanı Khaled Elenani ile turizmin mevcut durumu ile ilgili telefon görüşmeleri yaptı. Zarina Doguzova, Rus turistlerin Mısır ve Türkiye üzerinden transit uçuşlarda sorun yaşamaması için meslektaşlarından yardım istedi.

Ayrıca Zarina Doğuzova, Elenani ve Ersoy’dan Mısır ve Türkiye’deki Rus turist kabulüne ilişkin gelecek planlarını paylaşmaları ricasında bulundu, bakanlar Mısır ve Türkiye’nin şu anda Rus turist girişlerini kısıtlamaya yönelik bir planları olmadığını belirtti. Bununla beraber Bakan Ersoy ve Khaled Elenani, Rus tarafına transit uçuşların düzenlenmesi de dahil olmak üzere Rus turistlerin sorunlarının çözümünde gerekli tüm yardımı sağlayacakları konusunda güvence verdi.

Rostourism’e göre taraflar, mevcut süreçlerde meydana gelebilecek olası değişiklikleri önceden haber verme ve iletişim halinde kalma konusunda mutabık kaldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla