TUROYD Başkanı turizm profesyonelleri için yeşil pasaport talep etti

TUROYD Başkanı Savaş Çolakoğlu, profesyonel otel yöneticilerinin yıllardır talebi olan yeşil pasaportun verilmesi konusunda çağrıda bulundu.

Kanal B televizyonu Hafta Sonu programına konuk olan TUROYD Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Çolakoğlu, Yunanistan ile sağlanan vize kolaylıklarını ve 2023 sezonunu değerlendirdi. Özellikle  Schengen ülkeleri ile yaşanan vize problemlerini gündeme getiren Çolakoğlu; turizm profesyonelleri için yeşil pasaport uygulamasının bir an önce kanunlaşması için gerekli çalışmaların yapılmasına yönelik Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İç İşleri Bakanlığına çağrıda bulundu.

Turizmin geldiği noktada turizm profesyonellerinin katkısı ve başarısının önemini vurgulayan Çolakoğlu, turizm profesyonellerinin vize sıkıntısı yaşamaması gerektiğini belirterek şunları söyledi: “Yeşil pasaport sahibi olarak, ülkemizi yurtdışında çok daha iyi temsil edip, kendimizi çok daha iyi anlatabilmek adına, yapmış olduğumuz seyahatlerde bu serbestliğin yerine getirilmesi gerekiyor.”

Çolakoğlu, ülke ekonomisinde büyük önem taşıyan turizm değerlerinin sürdürülebilirliğini tesis etmek için turizm profesyonellerine yönelik yeşil pasaport uygulamasının bir an önce kanunlaşmasını talep etti. Gerekli çalışmaların yapılmasına yönelik Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İç İşleri Bakanlığına çağrıda bulunan TUROYD Başkanı: “Yönetmiş olduğumuz bu kadar büyük değerin karşılığında uluslararası arenada bu hakka sahip olmak istiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla