TÜRSAB: Mesleğimizi ve Birliğimizi asılsız iddialara karşı savunacağız

TÜRSAB, web sitesinde yayınladığı  “İddialar ve Gerçekler” başlıklı duyuruda, Ersoy’un TÜRSAB hakkındaki iddialarına yanıt verdi.

TÜRSAB, yayınladığı “İddialar ve Gerçekler/Mesleğimizi ve Birliğimizi asılsız iddialara karşı savunacağız” başlıklı videoda Ersoy’un katıldığı televizyon programında TÜRSAB hakkındaki iddialarına yanıt verdi.

TÜRSAB’ın yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Sayın Mehmet Nuri Ersoy, kamu gücünün yanı sıra, şirketlerinin reklam gücünü de kullanarak TV’lerde, sosyal medyada, özel programlarda sektöre özgü sorunlara ilişkin konuşmaktan çok, göreve geldiği günden beri manipüle edilmiş rakamlarla başarı hikayesi yazmakta ve TÜRSAB’ı itibarsızlaştırma gayreti içindedir.

TÜRSAB hakkında yalan yanlış bilgilerle kamuoyunu etkileyerek Birliğimizin bölünmesine yönelik gerekçe oluşturulmasına karşı, gerçekleri ortaya koyarak cevap vermek, mesleğimizin ve Birliğimizin savunmasıdır.

Hakkımızda ileri sürdüğü iddialara aynı mecralarda cevap haklarımız engellendiği için bu şekilde cevap verme gereği doğmuştur.

TÜRSAB’ın 51 yıllık tarihinde yapılmış denetimlerin tamamından fazlası bu dönemde yapılmıştır. TÜRSAB ile ilgili, Mehmet Nuri Ersoy’u doğrulayan hiçbir müfettiş raporu yoktur. Kendisinin arzuladığı rapor henüz yazılamadığından, aynı konularla ilgili ısrarla teftiş üzerine teftiş yaptırmaktadır.

Buna rağmen “TÜRSAB denetimsiz” demekte ısrar etmektedir.

Bilinmelidir ki; Göreve geldiğimiz günden beri, hükümetimizle; tüm bakanlıklarımızla ve kamu kuruluşlarımızla uyumlu bir şekilde çalışmaktayız. TÜRSAB olarak Sayın Cumhurbaşkanımız’ın ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonuna uygun bir şekilde Türk turizminin gelişimi için çalışmaya devam edeceğiz.”

Açıklama hakkında detaylı bilgiler linkte yer almaktadır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla