Uçuş güvenliğinde en başarılı havayolları arasında THY

Türk Hava Yolları (THY), Avrupa Sivil Havacılık Emniyeti Ajansı’nın (EASA) düzenlediği SAFA (Yabancı Hava Aracı Emniyet Denetimleri) programı kapsamında uygulanan denetimlerde 0,054 bulgusuzluk oranı ile Avrupa’nın en başarılı havayolu şirketleri arasına girmeyi başardı.

Türk Hava Yolları (THY), 2021 yılı SAFA denetimlerini 38 sivil havacılık otoritesi tarafından, Avrupa’da 57 havalimanında 74 denetim geçirerek sıfıra yakın (0.054 bulgusuzluk) bir oran ile başarıyla tamamladı.

THY’nın başarısı Avrupa ortalamasının üzerinde

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, SAFA denetimlerinde sağlanan başarılı sonuçla ilgili açıklamada bulundu. Ekşi, “Dünyanın 128 ülkesinden her gün yüzbinlerce kişi sevdikleriyle buluşmak için çıktıkları yolculukta Türk Hava Yollarına güveniyor. Türk Hava Yolları olarak biz de seyahatin her aşamasını kusursuz bir şekilde planlayarak bu güvenin karşılığını misafirlerimize sunmaya çalışıyoruz. Bu çabanın bir sonucu olarak SAFA programı 2021 yılı denetimlerini Avrupa ortalamasının çok üzerinde bir başarı ile tamamladık ve güvenilir havayolu kimliğimizi bir kez daha kanıtladık. Misafirlerimizin seyahat konforu ve uçuş emniyetini her gün bir üst seviyeye taşımak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla