Uludağ otel fiyatlarına sömestir tatili etkisi

Uludağ’da yarıyıl tatili için otel rezervasyonları da sürerken fiyatlarda büyük ölçüde artış gerçekleştiği belirtildi.

Yerli turistlerin yoğun talep gösterdiği, bununla birlikte Arap ve Uzak Doğu ülkelerinden gelen turistleri de ağırlayan Uludağ’daki otellerde doluluk oranı yüzde 60’a ulaşırken, misafirhanelerin ise tam kapasite dolduğu belirtildi.

Misafirhanelerdeki tek kişi tam pansiyon fiyatı 1000 ile 1500 lira arasında değişirken, bu rakam otellerde 3 bin liradan başlayıp 45 bin liraya kadar çıkıyor.

17 otel, tesis ve 5 bin yatak kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük kış ve doğa sporları merkezi olan Uludağ’da oteller sezonu 15 Aralık’ta açtı. Kayak sezonunun ise ocak ayının ilk haftasında başladı. Uludağ’da kar kalınlığı son olarak 45 santim olarak ölçüldü. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre sömestr tatilinin ilk pazar günü de Uludağ’da kar yağışı bekleniyor.

Uludağ’da yarıyıl tatilini geçirmek isteyen 4 kişilik ailenin kişi başı 10 bin lira olmak üzere, ortalama 40 bin lirayı gözden çıkarması gerekiyor. Bu rakama içecekler, kayak kıyafetleri ve kayak pistindeki harcamalar ise dahil değil.

Artan fiyatlara rağmen turizmciler, kar yağışıyla pistlerde yoğunluk oluştuğunu ve otel rezervasyonlarının hala sürdüğünü belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla