UNWTO ile WTTC arasında tarihi anlaşma

Küresel kamu ve özel sektörü temsil eden dünyanın önde gelen seyahat ve turizm kuruluşları WTTC ve UNWTO bir dizi temel hedef üzerinde birlikte çalışmak konusunda anlaştılar.

Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi ( WTTC ) ve Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü ( UNWTO ), G20 Bakanlar toplantısında imzaladıkları Mutabakat Zaptı ile, dünya çapında iş yaratma, yetenek geliştirme ve iş fırsatlarını küresel düzeyde teşvik etme kapsamında kamu-özel sektör işbirliğini ilerletmeye odaklandı.

İki taraf ayrıca, COVID-19 salgınından öğrenilen dersleri temel alarak toplumun güçlendirilmesini ve krize hazırlık, yönetim, iyileştirme konularına dahil edilmesini teşvik etme konusunda  işbirliği yapacağını açıkladı.

WTTC Başkanı ve CEO’su Julia Simpson, “WTTC ve UNWTO, Tarihi yeni bir Mutabakat Zaptı’nın imzalanmasıyla, Seyahat ve Turizm sektöründe aydınlık bir geleceğin yolunu açmak için uzmanlığın birleştirildiği yeni bir işbirliği aşamasına giriyor.

“Birlikte, küresel manzarayı şekillendirecek, sonsuz fırsatların kapılarını açacak ve gezginlere, işletmelere ve benzer yerlere fayda sağlayacak güçlü bir sinerji yaratabiliriz.”

UNWTO Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili, “Sektörümüzün karşı karşıya olduğu birbirine bağlı zorluklara yanıt vermek için birlikte çalışırsak ancak daha güçlü oluruz. Güçlü kamu-özel sektör ortaklıkları, turizmi dönüştürmenin ve dayanıklılık oluşturmanın temelidir ve WTTC ile ortaklığımızı pekiştirmek, tam olarak ihtiyacımız olan şeyi, yani turizm yoluyla daha iyi bir gelecek inşa etme çabalarını birleştirmeyi sağlayacaktır.”

Mutabakat Zaptı, WTTC Başkanı ve CEO’su Julia Simpson ve UNWTO Genel Sekreteri Zurab Pololikashvil’in yanı sıra kamu ve özel sektör temsilcileri tarafından imzalandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla