Yelken sporuyla turist çekecekler

Daha fazla para harcayan turisti ülkeye çekmek isteyen turizmciler, özellikle rüzgârı ve deniziyle farklı bir yapıya sahip Muğla Dalaman’ı yurtdışında bu özellikleriyle duyurmak için harekete geçtiler.

Ülkeye daha fazla para harcayan turisti çekmek isteyen turizmciler, yatırımlarına hız verdi. Özellikle rüzgarı ve denizi ile farklı özelliklere sahip olan Muğla Dalaman’ı yurtdışına duyurmak için harekete geçen turizmciler, “Bölge yelken sporları için güçlü potansiyele sahip. Uluslararası organizasyonları Muğla’da düzenleyerek ismimizi duyuracağız. Böylece harcama kapasitesi yüksek turistleri de bölgeye çekeceğiz” dedi.

Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & SPA Genel Müdürü Tunç Batum, artık sadece deniz, kum, güneş ve her şey dahil sistemi ile turist çekmenin mümkün olmadığını belirterek, bölgenin yenilikçi çalışmalarla yurtdışında daha fazla ilgi görebileceğini vurguladı.

Batum, hem otel hem de bölgedeki turizmcilerin Dalaman’ı rakiplerinden farklı kılmak için yenilikler üzerinde çalıştıklarını belirterek “Bölgemiz aldığı rüzgar ve deniziyle çok farklı bir yapıya sahip. Biz de bölgenin bu özellikleriyle duyulması için çalışmalar yapmaya başladık. Dalaman-Sarıgerme rüzgâr değerleriyle yelken sporları ile ilgilenenler için güçlü bir potansiyel barındırıyor. Biz de Hilton Dalaman olarak fırsatı değerlendirerek 2022 yılında kiteboard, kitefoil, wingfoil, eFoil, rüzgâr sörfü ve IQ Foil gibi su sporlarına yatırım yaptık. Kulüp ve eğitim merkezi olma konusunda adımlar attık. Bölgemiz turizmine, spora katkı sağlamak ve ulusal ve uluslararası yarışlar düzenlemek amacıyla gerekli adaylıklarımızı tamamlamış durumdayız. 2022 Kite Foil World Series & Wing Foil World Cup ve 2023 Formula Kite Avrupa Şampiyonası organizasyonları için görüşmelerimiz devam ediyor. Yaptığımız bu çalışmalarla bölgemizin isminin dünya çapında duyulmasını sağlayacağız. Böylece ülkemize yeni alanlarda da turist çekmeyi başaracağız” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla