Bakan Ersoy’un satın aldığı otel için TBMM’ye soru önergesi

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Mehmet Nuri Ersoy’un satın aldığı otelin bulunduğu bölgeye tatil köyü yapımına izin verdiği iddialarına yanıt alınmak üzere TBMM’ye soru önergesi sunuldu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Bodrum’da satın aldığı otelin bulunduğu alana tatil köyü yapımına bakan sıfatıyla izin verildiği iddia edildi. İddialar üzerine DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, soru önergesi sundu.

Yeneroğlu, Bakan Ersoy’dan şu soruları yanıtlamasını istedi:

1-Bodrum Türkbükü’ndeki Hilton Türkbükü Oteli’ni satın aldıktan sonra Kültür ve Turizm Bakanı olarak bu otelin çok kapsamlı bir tatil köyüne dönüştürülmesine izin verdiniz mi?

2-Sahibi olduğunuz Bodrum Türkbükü’ndeki oteli tatil köyüne dönüştürdükten sonra otel arazisinin yanındaki ormandan 25 dönümlük araziyi Kültür ve Turizm Bakanı olarak kendi otelinizin kullanımına tahsis ettiniz mi?

3-Sahibi olduğunuz oteli tatil köyüne dönüştürmenin yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanı olarak kendi otelinize tahsis ettiğiniz ormanda yeni otel binası yapılmasına izin verdiniz mi?

4-Kültür ve Turizm Bakanı olarak kendi mülkiyetindeki otele haksız bir menfaat sağlayarak görevini kötüye kullandığı iddia edilen şahıs hakkında, Kültür ve Turizm Bakanı olarak suç duyurusunda bulunacak mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla