BAŞARILI OTELCİ ALP TALAT ÖZKAN’I KAYBETTİK

Sektörümüzün hem mektepli hem de alaylı jenerasyonun en önemli başarılı Yiyecek İçecek Direktörlerinin başında gelen Alp Talat Özkan geçirdiği kalp krizi sonucunda hayatını kaybetti.

Türkiye’nin yurt dışında mesleki eğitimi aldıktan sonra gerek ülkemizdeki uluslararası markalarda gerekse yurt dışında başarı ile temsil eden, birçok meslektaşımıza önemli mesleki katkıları olan Özkan maalesef kalbine yenik düştü.

Alp Talat Özkan birçok meslek duayenleri gibi Pandemi sürecinde işini kaybeden ve dolayısı ile sağlığını da kaybeden sektörün önemli bir mihenk taşıydı.

Alp Talat Özkan, Şişli Terakki Lisesi’nden mezun olduktan sonra eğitimini İsviçre’de bulunan Cesar Ritz otelcilik okulunda otel yönetimi üzerine tamamladı.

Pandemi süreci özellikle bir sağlıkçılar gibi birçok kayıp veren Turizm çalışanı hep sahipsizdi maalesef böylede devam edecek.

Türkiye’de Hotel Renaissance ve Grand Hyatt Otelleri’nde restoran yöneticiliği ve yiyecek & içecek direktörlüğü pozisyonlarında görev alan Özkan, daha sonra Endonezya ve Kazakistan’da aynı pozisyonda çalıştı. Singapur ve Çin’de Starwood Group bünyesinde benzer pozisyonlarda görev aldı Özkan, Westin Şangay’da, yiyecek & içecekten sorumlu genel müdür yardımcısı olarak çalıştı.

2006-2011 yılları arasında Inter Continental Grubu’nda Çin’den sorumlu yiyecek & içecek bölge direktörü olarak görev yapan Özkan, Türkiye’ye döndükten sonra 2011 yılında Nişantaşı’nda İtalyan restoranı PiPa’yı kurdu.

Alp Talat Özkan, daha sonra Raffles İstanbul’da ve Çırağan palas Kemikside Yiyecek ve İçecek direktörü olarak görev yaptı.

Yaşı genç olmasına rağmen Eğitimi ve Beyefendi kişiliği ile tanınan, Meslek büyüğümüz Alp Talat Özkan’a Allahtan rahmet. Tüm sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.

Cenazesi 05 Nisan Pazartesi saat 12.00 da “Yeni Ayazağa Mezarlığı – Mezar No: 25-D- 3” Korona tedbirleri nedeniyle Mezar başında kılınacak namaza istinaden defnedilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla