El-Ruha Otel Genel Müdürü İsmail Küçük, Şanlıurfa geçiş şehri değil Turizm destinasyonudur dedi.

Şanlıurfa El-ruha otel başarılı Genel Müdürü İsmail Küçük “Şanlıurfa sadece cumhuriyet tarihinin kahramanlık ve şanlı geçmişiyle bilinse de, sade Balıklıgöl ve bir günde gelip geçilecek bir şehir değildir” diye açıklama yaptı.

Küçük, 13.500 yıllık tarihi boyunca zengin kültürlerin harman olduğu Şanlıurfa; kültür ve medeniyetin dünyaya yayıldığı “Bereketli Hilal” olarak adlandırılan topraklar üzerinde şehir İnanç ve kültür turizmi yönünden önemli özelliklere sahip değil, göbekli tepe ve diğer bölgelerin keşfiyle, bir “Müze Şehir” olarak dünyadaki ender destinasyonlardan biridir diye belirtti.

İsmail Küçük, taşların hüküm sürdüğü ve geleneksel mimari dokunun yaşatıldığı Şanlıurfa tarihi kent merkezinde, Balıklıgöl’ün yanında yer alan “Hotel El-Ruha” başarılı genel müdürü olarak Şanlıurfa Turizmine hizmet etmekte ve katkıda bulunmaya devam etmektedir.

Küçük, Şanlıurfa zengin kültürü ve Türk mutfağına özel katkıları olan gastronomisi ile de en az 3 gün olmak üzere, ideali bir hafta kalınarak bu zengin kültür ve lezzeti deneyimleye bileceklerini belirtti. Yerli ve yabancı turistleri muhteşem Şanlıurfa’da ağırlamaktan mutlu olacaklarını ve tüm seyahat severleri Şanlıurfa’ya davet etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla