İptal kararı verilen Adalıyalı’daki otel projesi için yeni gelişme

Bodrum’da Adalıyalı mevkisine yapılmak istenen 5 yıldızlı otel projesi 18 Nisan 2024 tarihinde toplanacak olan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İDK (İnceleme değerlendirme komisyonu) toplantısında masaya yatırılacak.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un ortakları arasında olduğu şirket, Adalıyalı mevkisinde yapmak istediği ve daha önce 5 kez iptal edilen 2. derece SİT alanı içindeki  otel projesi için adım attı. Ersoy’un şirketi Ersoy Otelcilik İnşaat’ın yapmak istediği proje için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın İnceleme Değerlendirme Komisyonu (İDK) toplantısının 18 Nisan’da yapılacağı belirtildi.

Çiftlik Mahallesi Kissebükü Koyu’nda bulunan Adalıyalı mevkisine, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un sahibi olduğu Ersoy Otelcilik İnşaat ve Turizm İşletmeciliği Anonim Şirketi tarafından Maxx Royal Bodrum Otel  projesi kapsamında, 124 bin 21 metrekarelik alanda 325 oda, 14 villa, 3 apart villa, 38 aile odası inşa edilmesi planlandı. Projenin toplam bedeli ise 159 milyon 926 bin TL olarak belirlendi.

Projenin tanıtım dosyasında, “kamu yararı” bulundurduğu iddia ediliyor. 24 ayda tamamlanması öngörülen projenin işletme süresinin 49 yıl olacağı belirtildi. Şirket, imar planları onaylanmadan projenin inşaat aşamasına geçilmeyeceğini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla