Palandöken’e 4 yeni otel

Türkiye’nin önde gelen kış turizm merkezlerinden Palandöken’de biri 5 yıldızlı 4 yeni otelin hizmete açıldığı belirtildi.

Kış turizminin önemli merkezlerinden Erzurum Palandöken’de turizm yatırımları artıyor. Biri 5 yıldızlı olmak üzere 4 yeni otel işletmeye açılırken, bir başka otel zinciri arsa satın aldı. Bölgedeki 4 yıldızlı oteller de 5 yıldızlı otele dönüşüyor.

Erzurum Valisi Okay Memiş, Palandöken Kayak Merkezi’ne talebin her yıl arttığını belirterek, dağdaki otellerin en az 30 milyon liralık yatırımla kendilerini yenilemeye başladığını söyledi. Vali Memiş, otellerin standartlarının yükseldiğini ve 4 yıldızlı tesislerin 5 yıldıza dönüşmeye başladığını belirtti.

Yani Şafak’ta yer alan habere göre Vali Okay Memiş, bölgeye iki yeni zincirin geldiğini belirterek, “Ayrıca yeni bir 4 yıldızlı otel faaliyete geçti. Dünya çapında bilinen 5 yıldızlı oteller zincirinin şubesi Erzurum’da yapıldı, bu ay itibarıyla faaliyete geçecek. Yine dünya çapında meşhur bir grup, bir 5 yıldızlı otel yapımı için yer satın almıştı, Palandöken Dağı’nda bu otelin yapımına başlayacaklar” şeklinde açıklamada bulundu. Palandöken’de şehir merkezinde ve oteller bölgesinde yer alan tesislerde yenileme çalışmalarına dikkat çeken Memiş, “Burada yaklaşık 2 bin yatak kapasitesini yeni yapılan otellerin hizmete girmesiyle neredeyse 1 yılda 3 bine çıkarıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla