Radisson Otel Grubu’ndan Antalya’ya iki yeni otel

Radisson Otel Grubu, Antalya’da iki yeni otel açacağını duyurdu. Radisson Blu Hotel, Kaş ve Radisson Hotel Antalya, grubun Antalya’daki ilk iki oteli olma özelliği taşıyor.

Antalya’nın popüler bir sahil beldesi olan Kaş, bozulmamış ekosistemi, antik kalıntıları, sahil restoranları ve begonvillerle kaplı balkonlu Osmanlı tarzı evleri ile Türkiye’nin önde gelen tüplü dalış destinasyonları arasında.

Radisson Blu Hotel, Kaş, Kaş Yarımadası’nın tepeleri arasında yer alacak, toplam 50 oda ve süite sahip olacak ve misafirlerine bazı süitlerde özel havuz sunacak. Otelde ayrıca yerel Türk yemekleri sunan bir restoran ve teras, bir lobi bar ve lounge, bir açık yüzme havuzu ve bir spa bulunacak. Radisson Blu Hotel, Kaş, ortak kullanım alanlarında Akdeniz mimarisinden ilham alan pastel renklerde bir sahil stiline ve otelin geri kalan kısmında Radisson Blu özellikleriyle rafine bir İskandinav tasarımına sahip olacak. Otel Nisan 2023’te açılacak.

Antalya Havalimanı’na yakın konumu ile Radisson Hotel Antalya, hem iş hem de tatil amaçlı seyahat edenlere hitap edecek. Radisson Hotel, Antalya’da 158 oda, dört köşe süit, Café Bistro ve Rooftop restoran ile birlikte kapalı ve açık yüzme havuzu, spa ve fitness center yer alacak. Otel ayrıca ulusal ve uluslararası konferanslar için 1.450 metrekareden fazla toplantı ve etkinlik alanı sağlayacak. Otelin 2024 yılında kapılarını açması bekleniyor.

Radisson Hotel Group Afrika ve Türkiye Geliştirme Başkanı Ramsay Rankoussi yaptığı açıklamada şu ifadelerde bulundu:

“Türkiye, bu yıl bölgede büyüyen lider bir pazar oldu. Bugüne kadar 10’un üzerinde yeni imza anlaşması yaptik. Radisson Blu Hotel, Kaş ve Radisson Hotel Antalya ile varlığımızı daha da büyütmekten gurur duyuyoruz. Atılan bu yeni imzalar ile Türkiye’de, faaliyette ve yapim aşamasında olan otellerle birlikte 45’İn üzerİnde otele ulaştık. Bu bizi, gelecek yıl için taahhüt ettiğimiz 50 otel hedefimize bir adım daha yaklaştıracak. Resort olanakları, Radisson Otel Grubu için önemli bir büyüme önceliğidİr ve ülke genelinde bu yeni lokasyonların tanıtımıyla olanaklarımızı çeşitlendirmekten memnuniyet duyuyoruz.“

Her iki projenin de yatırımcısı olan İnkaş İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi adına Mesut Karakaş ise şu şekilde açıklama yaptı:

” Türkiye’nin en cazip turistik yerlerinden olan Antalya ve Kaş, güvenli, aile dostu destinasyonlar olarak kabul ediliyor. Radisson Otel Grubu’yla çalışmaktan dolayı büyük bir heyecan ve memnuniyet duyuyoruz Grupla beraber imzaladığımız bu iki yeni projeyle bölgeye ve Antalya pazarına olan talebin daha da artmasını bekliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla