Tarihi kervansarayda yerel lezzetler ve konaklama keyfi: Ağaoğlu Han Otel

Eski Mardin’in kalbinde Ağaoğlu Han Otel’de, Tarihi Antik Sur Han’da lezzetli yerel yemekler eşliğinde sıra gecelerinde doyasıya eğlenirken, tarihi taş yapılı odalarda konaklama deneyimi…

Kurulduğu 2010 yılından bugüne Ağaoğlu Han Otel  tarihi ve doğal yapısıyla sıra geceleri, yemek ve konaklama alanında hizmet veriyor. Tarihi kervansaray tarzındaki atmosferi ile otel, konforlu ve huzurlu odalarında misafirlerine unutulmaz bir konaklama deneyimi sunuyor.

Toplamda 22 odası ile oda kahvaltı konseptinde hizmet veren Suud Ağaoğlu işletmeciliğindeki otel, Mardin’de turizme hizmet etmeye başlayan ikinci işletme olma özelliğini de taşıyor.

Sıra gecelerinin de düzenlendiği restoranda özellikle yöresel yemekler servis ediliyor. Ağaoğlu Han Otel bünyesinde hizmet veren restoranda misafirler Mardin usulü dolma, Mardin kebabı ve meze çeşitleri gibi lezzetleri deneyimleme şansına sahip oluyor.

MARDİN HAKKINDA

Mezopotamya’nın “altın üçgeni”nde bulunan Mardin, 2023’de 2 milyon 650 bin turist ağırlamıştır. Mardin; mimari, etnografik, arkeolojik, tarihi ve görsel değerleri ile zamanın durduğu izlenimini veren Güneydoğu’nun şiirsel kentlerinden biridir. Mardin’de, farklı dini inanışlar paralelinde, sanatsal açıdan da tarihi değeri olan camiler, türbeler, kiliseler, manastır ve benzeri dini eserler barındırmaktadır. Mardin, İpek Yolu güzergahında olup, 5 han ve kervansaray mevcuttur. Mardin ilinin 2024 yılında 1 milyon konaklamayı aşması beklenmektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla