TUROYD Yönetim Kurulu online toplantılarına devam ediyor.

TUROYD (Turizm Otel Yöneticileri Derneği) ara vermeden Yönetim kurulu ve Bölgesel BYK toplantılarına devam ediyor. Yapılan son toplantıda Yönetim kurulu, Turizm Bakanlığının yaptığı Sertifikasyon çalışmalarına pozitif destek vermeye karar devam edeceklerini bildirdi, TUROYD Başkanı Ali Can Aksu başkanlığında yapılan toplantıda, aynı zamanda TUROB üyesi olan Dedeman Hotel Genel Müdürü Nadir Kadakal’ın koordinasyonluğunda ve Başkan Yardımcısı Hilton Garden In Beylikdüzü Genel Müdürü Ertuğrul Uzak Görevlendirildi.

Katılımda TUROYD Başkan Yardımcısı ve SKAL Türkiye Başkanı Ankara Swiss Otel Genel Müdürü Şaş Çolakoğlu “Sektör % 50 fakirleşecek ama en çok olumsuz etkilenen çalışan emekçi kesim olacak, bir çok yatırımcı, zaten kan kaybeden sektörde hiçbir krizde çalışanının yanında olmadı. Bu süreçte çalışanına sahip çıkmayan ilerleyen dönemde kalifiye personel ile çalışmayı hayal bile edemez dei ve tüm genel müdür arkadaşlara ekip arkadaşlarında olabildiğince destek olmalarını önerdi.

Toplantıda genel olarak krizden çıkış yolları ve Post Corona döneminde otellerin ve hizmet standartlarının güncellenmesi ile fikir alışverişinde bulunuldu.

Başkan Ali Can Aksu bu süreçte online toplantıların devam edeceğini ve gerek üyelerimiz gerek paydaşlarımızla tecrübe ve Operasyonel deneyimlerin paylaşılacağına devam edileceğini belirtti.

Ayrıca Başkan Aksu “bu süreçte hazırlanılacak standartlara destek verileceğini ve Turizm bakanlığında onaylanacak  bu standartların uygulama ve eğitiminde TUROYD olarak otellere gerekli desteği vermeye de hazır olacaklarını” belirtti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla