Alman Die Welt Televizyonu, güvenli turizm için Türkiye’yi önerdi

Avrupa kıtasında Covid 19 ile mücadele önlemleri yavaş yavaş gevşetilirken yaklaşan turizm sezonu öncesinde tatil olanakları konuşulmaya başlandı. Alman Die Welt televizyonu, Avrupa’da deniz kum güneş turizmini domine eden ülkelerden İtalya’nın bu yıl dışarıdan turist almayacağına, Fransa ve İspanya’da vaka sayılarının yüksekliği nedeniyle sezonun haziran sonundan önce başlayamayacağına dikkat çekerken güvenli liman olarak Türkiye’yi önerdi.

Almanya’nın Covid 19 önlemlerini 20 Nisan’dan itibaren kademeli olarak gevşetmeye başlamasıyla hayat normale dönerken yaza dönük planlar da yapılmaya başlandı

Alman Die Welt televizyonu, yaklaşan turizm sezonu öncesinde koronavirüs salgını nedeniyle oluşabilecek risklere dikkat çekerken güvenli rotalara dönük önerilerde bulunuldu.

Okullar, hayvanat bahçeleri, kütüphaneler ve müzelerin 4 Mayıs’ta açılacağı Almanya’da, yurt dışı seyahatlere de 15 Haziran sonrası izin verilmesi planlandığı belirtilirdi. 

Akdeniz’in üç büyük turizm merkezi olan İspanya, Fransa ve İtalya’yı kırmızı işaretlenerek çok riskli sınıfında gösterildi. Bu uluslararası turist almayacağını belirten İtalya’nın bir seçenek olmadığı belirtilirken haziran sonunda plajları açmaya başlamayı planlayan Fransa ve İspanya’nın da pratikte zorlanabileceğine dikkat çekildi.

Avrupa’da sınırlara yönelik kısıtlamalar sürerken İspanya’da haziran sonuna dek ülke içi ziyaret kısıtlamaları sürüyor. Fransa’da ise 100 kilometrenin üzerindeki seyahatler için aile ve iş ile ilgili gerekçe sunulması gerekiyor. 

Die Welt, tatil arayışındaki Alman vatandaşlarına alternatif rota olarak Yunanistan, Hırvatistan ve Türkiye’yi önerdi. Türkiye ise ön plana çıkarıldı.

Haberde “turizm koridoru” olarak gösterilen Türkiye ve Almanya arasında turizm alanındaki ikili anlaşmalara atıfta bulunulurken Covid 19 mücadelede Türkiye’de düşüşe geçen vaka sayısına ve alınan önlemlerde turizm için hayata geçirilen sağlık sertifikasyonuna dikkat çekildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla