Gastronomi kenti Gaziantep’te fırın lezzetlerine yasak kalkıyor

Gastronomi kenti Gaziantep’in vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan tepsi yemekleri ile lahmacun gibi ürünlerin pide fırınlarında pişirilmesine yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında getirilen yasak yarın itibarıyla kaldırılıyor.Gastronomi kenti Gaziantep’in vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan tepsi yemekleri ile lahmacun gibi ürünlerin pide fırınlarında pişirilmesine yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında getirilen yasak yarın itibarıyla kaldırılıyor.

Vali Davut Gül, yaptığı açıklamada, iftar yoğunluğundan dolayı ramazanın ilk günlerinde tepsi yemekleri ve lahmacun gibi çeşitli yemeklerin fırınlarda pişirilmesine yasak getirildiğini hatırlattı.

Ancak kentin kültüründe önemli yeri olan bu lezzete verilen aranın yarın itibarıyla son bulacağını aktaran Gül, “Ara verdiğimiz tepsi yemeklerini sosyal mesafe ve maske kurallarına uymak şartıyla yarından itibaren yapabilirsiniz. Pide fırınlarımız ise ramazan öncesi çalışma saatlerine göre çalışacak.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla