Üreticiden tüketiciye gurme lezzetler

Türkiye’de yeme içme sektöründe yepyeni bir iş modeli hayata geçti. gurmehemen.com yeni bir şirket kurmadan, yeni personel almadan, sadece yazılım yatırımıyla hayata geçenbir e-ticaret modeli. ‘Ghost business’ adı verilen modelle 5 ayda 10 kat ciro elde eden gurmehemen.com yatırımcıları, Türkiye’de üretici ile tüketiciyi gurme lezzetler konusunda birleştiren bu modelin yakında tüm Türkiye’ye yaymayı hedeflediklerini belirtti.

Uzun yıllardır restoran işletmeciliği yapan Rıdvan Şekercioğlu, üç ortağı ile birlikte Türkiye’de yeni bir iş modeli hayata geçirdi. Amerika’da ve Avrupa’da yaygın olan ‘ghost business’ yani ‘hayalet iş’ ile yeni bir şirket kurma, personel alımı, dağıtım ağı gibi yatırımlar yapmadan gurmehemen.com’u hayata geçiren Şekercioğlu, 5 ayda 10 katı ciroya ulaştığını anlattı.

Model kısaca şöyle çalışıyor: Halihazırda bir restoran ve ve bu restoranın paket elemanları bulunuyor. Aynı zamanda bir start-up projesi olan gurmehemen.com ise tamamen mevcut restoranın içinde kurulmuş, paket elemanları ile dağıtım yapan, aynı şirket çatısı altında ancak iki farklı marka olarak hizmet veren bir model. Şirketin en büyük karlılığı, yatırım dışında herhangi bir kuruluş maliyetinin olmaması.

Gurmehemen.com, Türkiye’nin dört bir yanından gurme ürünleri tüketiciden alıp üreticiye ‘1 saat içinde’ teslim eden bir e-ticaret markası.

Pandemi ile birlikte artan e-ticaret alanında hizmet veren gurmehemen.com, seçkin ürünleri, en uygun fiyatta, 1 saat içinde siparişleri teslim ediyor. Üstelik sipariş aşamasında ürünlerin son kullanma tarihleri de görülebiliyor.

Gurmehemen.com’da Türkiye’nin dört yanından 400’e yakın ürün bulunuyor. Gurmehemen.com, kadın kooperatiflerinden, küçük çiftlik sahibi üreticilere, kıyı balıkçısından dünya geneline hizmet eden firmaların ürünlerine geniş skalada ürünleri tüketici ile buluşturuyor.

Kadın emeğine özellikle önem veren gurmehemen.com’da, siyah havyardan mavi yengece, Pekin ördeğinde İspanyol manchego peynirine, Cunda’nın yerli kalamarından, Hint soslarına kadar gerçek gurme ürünler yer alıyor.

400 ürün içinde Refika Birgül’un baharatları en çok tercih edilen ürünlerin başında geliyor. Bulunması zor olan Türkiye’nin yerel gazozları da listenin üst sıralarında.

Kısa sürede önemli bir başarıya imza attıklarının altını çizen gurmehemen.com’un Kurucu Ortağı Rıdvan Şekercioğlu, “Yepyeni bir model. Pandeminin de etkisiyle hızla büyüyoruz. önce istanbul Anadolu yakasında bir şube ile başladık. kısa sürede Avrupa Yakası’nda da yine aynı modelle ikinci şubemizi açtık. Yakında tüm İzmir, Ankara, Antalya gibi illere, sonrasında da tüm Türkiye’de olmak istiyoruz” diyor.

Şimdiden çok sayıda franchising teklifi aldıklarını anlatan Şekercioğlu, “Franchising görüşmelerine başladık. Karlılık yüksek olduğu çok sayıda talep var. Kısa bir süre sonra yeni şubelerle hizmet vermeye başlayacağız” diyerek geleceğe dair bir projeksiyon da çiziyor.

“1 saatte gurme ürünleri kapıya teslim” etme sözüyle yola çıkan gurmehemen.com, web üzerinden hizmet veriyor. Çok yakında aplikasyonla da hizmet vermeye başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla