Bakan Pakdemirli kendisine özel helikopter pisti mi yaptırdı?

Türkiye’de yaşanan yangın felaketleri sebebiyle, yangınlara zamanında ve havadan yeterli müdahale edilememesi üzerine okların çevrildiği Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin kendisine özel helikopter pisti yaptırdığı iddia edildi.

ürkiye’de yaşanan yangın felaketleri sebebiyle, yangınlara zamanında ve havadan yeterli müdahale edilememesi üzerine okların çevrildiği Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin kendisine özel helikopter pisti yaptırdığı iddia edildi.

Pakdemirli’nin ayrıca devletin uçağını da lisansı uygun olmadığı halde kullandığı görüntüleri ortaya çıktı.

TABİAT PARKININ ORTASINA BAKANA ÖZEL PİST

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin İzmir Çeşme’de bulunan Tanay Tabiat Parkı’nın tam ortasına kendisine özel helikopter pisti yaptırdığı iddiası gündemi sarstı. Bakan Pakdemirli’nin İzmir’e uçakla geldiği ve buradan da Çeşme’ye gitmek için Tanay Tabiat Parkı içine yaptırdığı piste özel helikopter ile gittiği ifade edildi.

Orman Genel Müdürlüğü’ne yaptırılan helikopter pistinin kaç paraya mal olduğu bilinmezken, helikopter pistine ulaşmak için stabilize yol da açıldığı öğrenildi.

Uydudan alınan görüntülere göre, 2020 yılında yapıldığı anlaşılan helikopter pisti için tabiat parkında ağaç kesilip kesilmediği ise bilinmiyor.

Öte yandan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin devletin uçağını da PPL lisansı ile yetkisi olmadan kullandığı ortaya çıktı. Görüntülerde Bakan Pakdemirli’nin uçağı indirdiği ve sorumlu kaptanın da iniş sırasında “Bakanım” diye hitap ettiği duyuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla