CHP İstanbul Turizm Çalıştayı bugün başladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanlığı Turizm Komisyonu’nun Türkiye’de turizmin geleceğini yaratmak amacıyla düzenlediği “CHP Turizm Çalıştayı” bugün İstanbul Kongre Merkezi’nde başladı.

Bugün (25 Şubat) 10:30’da başlayan çalıştay, CHP İstanbul İl Turizm Komisyonu Başkanı İl Başkan Yardımcısı Gülsüm Hale Özcömert Coşkun’un açılış konuşmasıyla başladı.

Turizm komisyonu olarak turizm alanında uzman bir ekiple yürüttükleri çalışmaların büyük bir hızla devam ettiğini ifade eden Gülsüm Hale Özçömert Coşkun, şimdiye kadar düzenledikleri çalıştayları şöyle dile getirdi:

“Bizler komisyon olarak yaptığımız 50’ye yakın toplantı da özellikle Türkiye’nin bir yansıması olan İstanbul turizminin ve Türkiye turizminin nasıl bir perspektife sahip olması gerektiğini uzun tartışmalarla değerlendirdik. Aynı zamanda İstanbul turizminin önemli alanlarının ayrıca çalışmalarını değerlendirdik. Bu amaçla Büyükada’da yapılan toplantıda adalar turizminin farklı yönleri ele alındı, bununla ilgili oluşturulan alt komisyon çalışmalar yaparak İstanbul Büyükşehir Belediyemize bilgi aktarımlarında bulundu. Tarihi Yarımada’da kent turizminin önemini vurgulamak amacıyla profesyonel bir rehber eşliğinde bir tur düzenledik. Gezi sonunda bir mini forum yaparak bölge sorunlarını tespit ettik. Antalya’da gerçekleştirilen istihdam konusundaki turizm çalıştayına katkı sağladık. Galataport ile ilgili bu alanda çalışan ilgililerle bir araya gelerek, burada ki turizm konuları, sorunlar ve çözümleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunduk.”

Çalıştayın açılışının hemen arkasından turizm sektörü ile ilgili belirlenen çalışma konularının sunumu gerçekleştirldi.

Çalıştay Programı

Saat 18:00’e kadar devam edecek çalıştayın;

1. oturumunda durum tespiti yapılacak. 2. oturumda nedenler belirlenirken, 3. oturumda çözümler tartışılacak. 4. ve son oturumda Türkiye turizminin geleceğini yaratmak için belirlenen hedefler tartışılacaktır.

Çalışma Konuları

 1. Sektördeki İstihdam ve Ücretlendirme
 2. Turizm Verileri
 3. Yatırımlar ve Teşvikler
 4. Siyasi ve Sosyal Politikalar
 5. Rekabet ve Ürün Fiyatlaması
 6. Turizm Çeşitliliği ve Coğrafi Dağılımı
 7. Çevresel ve Kültürel Sürdürülebilirlik
 8. Ulaşımın Çeşitlendirilmesi
 9. Turizmde Örgütlenme
 10. Dijital Dünyada Turizmin Geleceği
 11. Tanıtım ve Pazarlama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla