Kemer 14 ülkeden 529 bisikletçiyi ağırlıyor

Antalya’nın Kemer ilçesinde zorlu ama keyifli parkurlarla AKRA Gran Fondo Antalya, 14 ülkeden 529 bisikletçiyi bir araya getiriyor.

Amatör yol bisikleti yarışı AKRA Gran Fondo Antalya powered by AG Tohum, 14 ülkeden 529 amatör bisikletçiyi dördüncü kez Antalya’da bir araya getirecek. İlk kez düzenlendiği 2018 yılından bugüne dek binlerce sporcuyu ağırlayan organizasyon; yine Argeus Travel & Events ve Yedi İletişim tarafından AKRA Hotels ve AG Tohum isim sponsorluğunda Corendon Airlines, Fraport TAV Antalya Havalimanı, Touristica co-sponsorluğunda, T.C. Antalya Valiliği, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Bisiklet Federasyonu, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kemer Belediyesi ve Konyaaltı Belediyesi’nin yanı sıra Yörükoğlu, Barut Otelleri, Yaşam Hastaneleri, Toyota, Ceysu, Paloma Otelleri, Salcano, Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı ( KETAV), Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Kemer İşadamları Derneği (KEMİAD) katkılarıyla gerçekleştirilecek.

AKRA Gran Fondo powered by AG Tohum, Antalya’da ve ülkemizde bisiklet kültürünün güçlenmesine ve daha çok kişinin bisiklete ilgi göstermesine yardımcı olan kaliteli organizasyonu ile bir marka haline gelmiştir. Daha önce Tour of Antalya kapsamında Antalya’nın merkez ilçelerinde düzenlenen yarış, yeniden kurgulandığı 2022 yılında Kemer’de çok daha zorlu ve keyifli bir mücadeleye sahne olacak. Yüzlerce bisikletçiye, bisiklet takımlarına, kulüplere ev sahipliği yapacak ve Antalya-Kemer bölgesinin tanıtımına büyük katkı sağlayacak dev organizasyonun Kemer Barut Collection Otel’de basın toplantısı; Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Antalya Gençlik Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, AG Tohum Yönetim Kurulu Başkanı Burak Önen, Akra Hotel Genel Müdürü Gökhan Polat, Barut Collection Kemer Genel Müdürü Asım Burak Kıpçak, Tour of Antalya Genel Direktörü ve Argeus Travel & Events Sahibi Aydın Ayhan Güney, Tour of Antalya Proje Direktörü ve Yedi İletişim Ajans Başkanı Haluk Özsevim, kamu kurumlarının ve sponsor markaların temsilcilerinin yanı sıra medya mensuplarının katılımı ile Kemer Barut Collection Otel’de düzenlendi.

kaynak: turizmnews. com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla