MATSO BAŞKANI GÜNGÖR: TURİZMCİYE YÖNELİK DESTEK PAKETİ TALEBİNDE BULUNUYORUZ

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Seydi Tahsin Güngör, oda üyelerine yaptığı ziyaretler neticesinde, işlerinde geçen yıla göre büyük oranda düşüş yaşadıklarını ve maliyetlerini çıkarmakta zorlandıklarını belirtti.

DHA’da yer alan habere göre ziyaret sonrası açıklama yapan Başkan Güngör, turizm sezonunun rekor sayıda bir turist beklentisi ile başladığını ancak sezonun ortasına gelinmesine rağmen bunun gerçekleşmediğini belirterek doluluk oranlarının yüzde 70 seviyelerinde kaldığını söyledi. Başkan Güngör konaklama tesislerinin tam doluluğa ulaşamaması sebebiyle turizmcinin sıkıntılı bir sezon geçirdiğini söyledi.

Turizm sezonunun ortasında olmasına rağmen konaklama tesislerinde yeterince doluluk sağlanamamasının birçok nedeni olduğunu vurgulayan Başkan Güngör, turist sayısının az olmasının turizme yönelik çalışan işletmeleri de etkilediğine vurgu yaptı.

 DESTEK PAKETİ TALEBİ

Turizm sektöründe doluluk oranlarının yeterince sağlanamaması sebebiyle turizmcilerin iyi bir sezon geçiremediğini ve sektördeki işletmelerin zorlandığını vurgulayan Başkan Güngör, “Devletimizin tasarruf tedbirleri aldığını biliyoruz, ancak turizm sektöründe faaliyet gösteren üyelerimiz sezonun kötü geçtiğini belirterek destek talebi konusunda odamıza talepte bulunuyor” dedi.

 

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla