TÜRSAB heyeti, Yunanistan Turizm Bakanı ile biraraya geldi

Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya başkanlığındaki TÜRSAB Heyeti, Yunanistan Turizm Bakanı Olga Kefalogianni ve beraberindeki Yunanistan Heyeti ile dün öğle yemeği eşliğinde gerçekleşen toplantıda bir araya geldi. Karşılıklı turizm hareketliliğinin önemine dikkat çekilen toplantıda turizm gündemindeki konulara yönelik istişarelerde bulunuldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yenilenen Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) gerçekleşen söz konusu toplantıya, TÜRSAB Başkan Yardımcıları Davut Günaydın ve Hasan Eker, Yönetim Kurulu Üyesi Talip Aldemir’den oluşan TÜRSAB Heyeti ile Sayın Kefalogianni’nin eşi Minos MATSAS, Yunanistan İstanbul Başkonsolosu Konstantinos Koutras, GNTO Başkan Yardımcısı ve Bakan Kıdemli Danışmanı Konstantinos Zikos, GNTO Uluslararası Ofisler Direktörü Angeliki Varela ve beraberlerindeki Yunanistan Heyeti katılım gösterdi.


Karşılıklı turizm hareketliliğinin önemine dikkat çekilen toplantı kapsamında, iki ülke vatandaşlarının kültürel etkileşiminin yıl boyunca sürmesi için gerekli çalışmaların başlatılması, kapıda vize uygulamasının kalıcı olması, konsolosluklarımızdaki vize süreçleri ve turizm yatırımları konularında istişarelerde bulunuldu.

TÜRSAB tarafından yapılan açıklamada Yunanistan Turizm Bakanı’nın ziyaretinden duyulan memnuniyete yönelik şu ifadelere yer verildi: “Olga Kefalogianni’ye nazik ziyaretleri ve iki ülke arası turizm bağlarının güçlenmesi adına sağladıkları katkılar için teşekkür ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla