Ege otellerinde yılbaşı yoğunluğu

EGE Turistik işletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet işler, Ege Bölgesindeki yılbaşı rezervasyonları için tesislerde doluluk oranının yüzde 10O’lere yaklaştığını belirttti.

EGE Turistik işletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet işler, Çeşme, Bodrum, Foça, Seferihisar gibi turistik ilçelerin bulunduğu Ege Bölgesindeki yılbaşı rezervasyonlarına ilişkin, “Son haftaya girdiğimizde, hemen hemen bütün tesislerimizde doluluk oranı yüzde 10O’lere yaklaşmış durumda. Karar vermeyen vatandaşlarımız bir an önce ellerini çabuk tutsun” dedi.

ETİK Başkanı Mehmet İşler, yeni yıla sayılı günler kala yılbaşı gecesini turistik bölgelerde kutlamak isteyenlerin rezervasyonlarda yoğunluk oluşturduğunu belirterek, “Yılbaşı tatilinin 3 gün olması, turizm açısından büyük bir imkan sağladı. Özellikle de oteller 2 günlük, 3 günlük paketler halinde yılbaşını kutlamak adına konaklama paketleri sağladı. Sektör çocukları unutmadı. Çocuklar için de özel eğlence programı, çocuk menüleri ve yine çocukların yılbaşında aileleri ile birlikte yeni bir yılı kutlamanın heyecanı içinde onlara eğlence aktiviteleri hazırladı. Ege Bölgesi’nde bundan 15 gün öncesine kadar yüzde 80 doluluğa ulaşmıştık. Son haftaya girdiğimizde, hemen hemen bütün tesislerimizde doluluk oranı yüzde 100’lere yaklaşmış durumda. Karar vermeyen vatandaşlarımız bir an önce ellerini sıkı tutsun. Ege Bölgesi’nde 2024 yılına turizmciler olarak bereketle gireceğiz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla