Meteoroloji’den flaş uyarı: İstanbul’a giriş yaptı ne zaman gidecek?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son dakika olarak geçtiği sağanak yağış uyarısında İstanbul için öğle saatlerine dikkat çekerek etkililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerektiğini belirtti. MGM ayrıca Sakarya, Kocaeli Trabzon ve Rize içinde sağanak yağış uyarısı yaptı. İşte meteorolojiden yapılan uyarıların detayları ve 5 günlük haritalı hava durumu tahmini…

Meteoroloji yurdun kuzeyi için sağnak yağış uyarısı verirken iç bölgelerde de sıcaklıkların normal değerlerin 1-3 derece altına düşeceğini açıkladı. Ayrıca MGM yaptığı uyarıda Karadeniz’de fırtına beklendiğini de duyurdu. Ayrıca yağışlı havanın perşembe gününden sonra yurdu terk edeceği de belirtildi.

Sıcaklıkların iç kesimlerde mevsim normallerinin 1-3 derece altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta, yurdun doğusunda güneybatıdan orta kuvvette esmesi öngörülüyor. Batı Karadeniz’de ise fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu Sakarya il geneli ile İstanbul ve Kocaeli’nin güney ilçelerinin, Batı Karadeniz, Trabzon ve Rize’nin iç kesimlerinin yerel sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla