Pamukkale’de turizmciler 2024 yılından umutlu

Türkiye’nin gözde turizm merkezlerinden Denizli Pamukkale’de turizmciler 2024 yılından umutlu olduklarını belirtti.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Gazi Murat Şen, AA muhabirine, Pamukkale’nin Türkiye’de müze ve ören yerleri arasında ziyaretçi çeken yerlerin başında geldiğini vurguladı.

Bu yıl turist sayısında artış olmasının sevindirici olduğunu belirten Şen, 2023’e girerken 2 milyon 500 bin turist hedefi koyduklarını hatırlatarak, “Bunun gerçekleşmemesinde yılın başında yaşadığımız deprem felaketi etkili oldu ama gelecek yıl için umutlarımız çok daha fazla.” dedi.

Karahayıt Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nin Pamukkale’yi sağlık turizminde geliştirerek ziyaretçi sayısını artıracak önemli etkenlerden biri olacağını ifade eden Şen, şöyle konuştu: “Bunun yanında Efes’le beraber Hierapolis Antik Kenti’nde de gece müzeciliği başlıyor. Kültür ve Turizm Bakanı’mızın çok önem verdiği bir konu. Özellikle biz yaz aylarında çok sıcak havalarda gelen misafirlerimizi sıcakta çok fazla nitelikli dolaştıramıyoruz ama gece müzeciliğin başlamasıyla beraber bu etki de devreye girecek. Bu da ciddi anlamda ziyaretçi sayısını artıracak.”

 

Kaynak: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla