THY 2023 yılı finansal verilerini açıkladı

THY, 12 aylık toplam net karının 163.00 milyar TL olarak gerçekleştiğini açıkladı.

Türk Hava Yolları (THY) 2023 yılı finansal verilerini Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklama ile duyurdu.

THY den yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;
Ortaklığımızın 2023 yılı konsolide finansal tabloları kamuya açıklanmış olup, konsolide finansal tablolar, Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ve yatırımcı sunumu Ortaklığımız internet sitesinde yatırımcılarımızın bilgisine sunulmuştur. Yatırımcı İlişkileri internet sitemizde ve yatırımcı bilgilendirme dokümanlarında enflasyon muhasebesine göre düzeltilmemiş belirli finansal bilgilere de yer verilmektedir. Bahse konu finansal bilgiler, Yönetim Kurulumuz ve finansal raporlamadan sorumlu yöneticilerimizin sorumluluğunda, sadece yatırımcılarımıza daha önce açıklanan finansal bilgilerle ve beklentilerle kıyaslanabilir, tutarlı ve bütünsel bir bakış açısı sağlamak amacıyla hazırlanmış ve bağımsız denetimden geçmemiştir.

Yapılan açıklamaya göre; THY’nin 12 aylık toplam net karı 163.00 milyar TL olarak gerçekleşti. Şirketin, son 3 ayda elde ettiği net kar, bir önceki çeyrekteki 3 aylık sürede elde ettiği net kara göre %82.2 arttı.Şirket, son çeyrekte, 6.79 milyar TL net esas faaliyet karı elde etti.

Şirketin, son çeyrekte elde ettiği net esas faaliyet karı, bir önceki çeyrekteki 3 aylık sürede elde ettiği net esas faaliyet karına göre %84.0 azaldı.

Şirket, ana ortaklığa ait özkaynaklarını, bir önceki çeyreğe göre 113.98 milyar TL , yüzde olarak %33.2 artırdı. Şirket, geçen çeyrekte de ana ortaklık özkaynaklarını bir önceki çeyreğe göre 74.51 milyar TL artırmıştı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla