AHİLER KALKINMA AJANSININ DESTEKLERİYLE ÇELİKHANIM TERMAL HOTEL DE “YENİ NESİL TURİZM PAZARLAMASI” DANIŞMANLIK VE EĞİTİM PROJESİ BAŞLADI.

Ahiler Kalkınma Ajansının 2021 yılı teknik destek programı kapsamında, Niğde Çiftehan Termal oteller bölgesinde yer alan Çelikhanım Termal Otel  & Spa’da “Yeni Nesil Turizm Pazarlaması” Danışmanlık ve Eğitim Projesi 15 günlük yoğunlaştırılmış otelcilik eğitimleri sektörde 30 yıllık deneyimi olan profesyonel yöneticilerin oluşturduğu eğitim ekibi ile eğitimler başladı.

Turizm ve Otel Pazarlamasında yeni trendlerin otel yönetici ve çalışanlarına danışmalık ve eğitim yolu ile; Yeni  nesil pazarlama sisteminin oluşturulması, Turizmde dijital pazarlamanın yönünü değiştirecek 6 trend; kişiselleştirme, video içerik, influencer, pazarlama, yapay zeka, mesajlaşma uygulamaları gibi uygun alt yapının turizm işletmesinde kurulması, Hedef ülke ve hedef şehirler seçilerek sosyal medya için uygun fotoğraf çekimleri, video içerik ve tasarımların çok dilli oluşturul masına destek verilmesi, Kapadokya bölgesinin tanıtımına katkı yapılarak termal otel, sağlık oteli ve cvent turizmi kapsamında pazarlanın modelinin oluşturulması konusunda danışmanlık gibi bir çok pazarlama yöntemleri ve hedef kitlenin oluşmasındaki misafir seğmenlerinin oluşması eğitim ve danışmanlık sürecine başlandı.

Otelin konumu ve bölgenin mevcut yapısı ve geleneksel profilini de göz önünde bulundurularak otelcilik Konusunda deneyimli; Ali Can Aksu, Orhan Genceli, Mehmet Ağıllı Danışman ve eğitmelerin otel yönetici ve çalışanlarına yaklaşık 15 iş gününü kapsayan süreç başladı.

Ahiler Kalkınma Ajansı, 25 Temmuz 2009 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 2009/15236 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile kuruldu. Son olarak Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkındaki 4 Numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yeniden düzenlenmiştir. Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illerinden oluşan TR71 Düzey 2 Bölgesi’ni kapsayan Ajansın merkezi Nevşehir ilindedir ve Ajans’ın faaliyet gösterdiği bu illerde Yatırım Destek Ofisleri (YDO) bulunmaktadır.

AHİKA Bölgesi’nde bölgesel ve yerel kalkınmanın hızlandırılması, sürdürülebilir kalkınma yaklaşımlarının benimsenmesi, bölgeler arası ve bölge içi gelişmişlik farklarının azaltılması amacıyla bölge planlarını hazırlamak ve bunların uygulanmasını sağlayacak projelere destek olmak,  bölgenin kırsal ve yerel kalkınma ile ilgili kapasitesinin geliştirilmesine katkıda bulunmak, bölgedeki tüm paydaşlar arasında bölgesel kalkınmaya dayanak sağlayacak motivasyonu sağlamak, paydaşların kurumsal kapasitelerinin artırılmasına yardımcı olmak için kurulan ajans projesini hazırlayan turizm işletmelerine bu tür danışmanlık ve eğitimleri desteklemektedir.

Niğde Ulukışla ilçesi, Çiftehan da olan yer alan “Çelikhanım Termal Otel” yatırımcısı SEYHAN ŞEKERÖZ “2020 yılında pandemiye rağmen otelin işletmesini aldık, bölgeye ve turizme olan inancımızla otelin tüm bölümlerinin ihtiyaç olan birimlerinde renevasyonlar yaparak ilave yatırımlar yaptık.

Adana’da ŞEKERÖZ 1989 yılında kurduğumuz, Turizm Taşımacılık firmamız var, Turizm sektöründeki tecrübemizi ve başarılarımızı, ŞEKERÖZ OK otelcilikte birleştiriyor ve Termal Otel Sektörüne yeni ve sektörün gerektirdiği anlayış getirerek, yeni yönetim ve personel kadrosuyla Çelikhanım Termal Otel & SPA, eski Çelikhan Otel yerleşkesi tamimiyle yeniledik ve yatırımlara devam edeceğiz. Pandeminin zorluğu ile sektörde herkes gibi bizde olumsuz etkilensek te pes etmeden turizme olan inancımızı kaybetmedik” dedi.

Otelin İşletmesi ile ilgilenen Mediha Şekeröz ise;  “Çelikhanım Termal Otel & Spa’da, tüm bölümler kendi içerisinde, kendine özgü hizmet anlayışı ile yeniden tasarlayıp %100 Misafir memnuniyeti hedefi ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. İşletmeye kadın eli değdirdik ve özellikle yöreden kadınlarımıza öncelik vererek tüm departmanlarımız da kadın çalışanlarımıza öncelik veriyoruz. Kurumsal bir yapıyı ve işletmeyi ön planda da tutsak da yörenin geleneksel misafir perverliğini ve samimiyetini kaybetmeden misafirlerimize hizmet etmeyi ilke edindik.

Ahika’nın destek Projesini gördüğümde sektörümüz adına çok mutlu oldum. Hemen gerekli başvuruyu yaptım. Emek ve tecrübe isteyen bir projeydi, bölgede ilklere imza atıyoruz. Bu proje ile de bir ilke daha imza atmasına ve personelimize bu kalitede danışmanlık eğitimlerin verildiği için çok mutluyum. Böyle bir proje hazırladıkları için ve tüm desteklerin den dolayı AHILER Kalkınma Ajansına çok teşekkür ederiz. Pandemi döneminde bu düzeyde eğitmen ve danışmanların tecrübelerini otelimize ve çalışanlarımıza kazandırdıkları için müteşekkiriz.

Otelimiz termal otel ve gelişmiş bir spa alt yapısı ile hem sağlık oteli konseptin de hizmet verip, hem de yakın illerden özellikle hafta sonu dinlenmek ve eğlenmek için gelen ailelerin uğrak yeri ve buluşma adresi olmaya başladı. Misafirlerimizi sadece bir müşteri olarak görmüyor aynı zamanda bizim dostlarımız olarak ta kabul edip o samimiyetle personelimizi ve yönetim ekibimizi eğitiyoruz” dedi.

Niğde’ye 75 km. uzaklıkta, Ulukışla—Adana yolu üzerinde bulunan Çiftehan Kaplıcası çeşitli kaynaklardan toplanan sulardan meydana gelmiştir. Çiftehan termal alanındaki termal kaynak Çiftehan fayına dik olarak kuzey, kuzeybatı yönlü faydan çıkmaktadır. Önceki yıllarda 3 adet termal su kaynağı bulunan kaplıcanın günümüzde doğal boşalım 2 noktadan oluşmakta ve ancak sondaj kuyusunda üretim olmadığı zamanlarda akis görülmektedir. Toplam debi 3ltlsn civarındadır.

1969 yılında İstanbul Tıp Fakültesinin incelemelerinde termal kaynak sularının sıcaklarının 52 derece olarak ölçülmüştür.

Kaplıcanın Etkili Olduğu Hastalıklar

Romatizma ağrılar, eklem kireçlenmesi, cilt hastalıklarında geçerlidir. Bel fıtıkları ve buna bağlı siyatik ağrılar, ağrılı kadın hastalıkları, kadınların enfeksiyon şekline bağlı olarak süre gelen akıntılar, spast ağrılar, karın içinde spazmla doğan ve lejyona bağlı olmayan sendromlar, böbrek taşlarının düşmesinde üreten üzerinde etkisi vardır.

Tedavi Süresi

 Kaplıca tedavisinin önemli konularından biri de, kaplıcada kaç gün kalınacağıdır. Bn süre 21 gün olmakla birlikte halkımız genellikle kaplıca tedavisini 15 gün olarak uygulanmaktadır. Genellikle üç haftalık ve 21 banyoluk kürlerin tedavi edici etkisi olduğu, uzmanların ortak görüsüdür. Kaplıca tedavisinin çok uzun süre devam etmesi de sakıncalıdır. Kaplıcada ilk banyonun, on dakikalık bir süreyi kapsaması genellikle kabul edilmiştir. İkinci günden itibaren bu süre arttırılır ve yarım saate kadar uzatılır görüsü ağırlıktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla