Böyle dolandırıcılık görülmedi: 603 gün boyunca para ödemeden konaklayıp kaçtı

Hindistan’da 5 yıldızlı bir otelde 603 gün boyunca konaklayan ve hiç ücret ödemeden otelden ayrılan dolandırıcı aranıyor.

The Guardian gazetesinde yer alan habere göre, Hindistan’da Ankush Dutta isimli kişi, 30 Mayıs 2019’da başkent Delhi’deki beş yıldızlı Roseate Otel’den bir gecelik oda tuttu. Ertesi gün otelden ayrılacağını söyleyen Dutta, daha sonra ziyaretini 602 gün, yani yaklaşık iki yıl daha uzattı. Hiçbir ücret ödemeden 603 gün boyunca beş yıldızlı otelde kalan Ankush Dutta, yaklaşık 70 bin dolarlık faturayı ödemeden otelden ayrıldı.

Otel yöneticileri, olayla bağlantılı olarak pek çok otel çalışanı hakkında da suç duyurusunda bulundu. Buna göre, çalışanlarının ‘komplo, evrakta sahtecilik ve aldatma’ suçlarını işlediğini ileri süren yöneticiler, şüpheli otel çalışanlarının otelde kullanılan yazılım sistemlerini manipüle etmek için dolandırıcıdan rüşvet aldığını iddia etti.

Roseate House otel yönetimi olayla ilgili yorum yapmazken, ücret ödemeden otelde 2 sene kaldığı belirlenen dolandırıcı aranıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla