FITUR Madrid Turizm Fuarında Bursa’nın Değerleri Ziyaretçilere Tanıtıldı

FITUR Madrid Turizm Fuarı’nda Bursa’nın değerleri ziyaretçilere tanıtıldı. Sıkı sağlık kontrollerinden geçmek şartı ile ziyaretçi kabul eden, İspanya Kralı VI. Felipe ve eşi Kraliçe Letizia’nın da katıldığı fuar beklenenden fazla ilgi gördü. Yoğun bir katılımla başlayan fuara toplam 11 salonda 165 farklı ülkeden sekiz binin üzerinde turizm profesyoneli katıldı.

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın (TGA) düzenlediği Türkiye standına Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kültür, Turizm ve Tanıtma Birliği de katıldı. Standın ilk ziyaretçileri Türkiye’nin Madrid Büyükelçisi Burak Akçapar ve Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili oldu. Fuara, Bursa’yı temsilen Yıldırım Belediye Başkanı ve Bursa Kültür, Turizm ve Tanıtma Birliği Meclis Üyesi Oktay Yılmaz, Bursa Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler ve Turizm Daire Başkanlığı, Bursa Kültür, Turizm ve Tanıtma Birliği katıldı. Türkiye’den 27 farklı tur operatörü ve sivil toplum kuruluşunun katıldığı fuarda Bursa, farklı turizm alternatiflerini bünyesinde barındıran destinasyonları ile turizm profesyonellerine tanıtıldı.


Yılmaz’dan Büyükelçi Akçapar’a Ziyaret
Türkiye Cumhuriyeti Madrid Büyükelçisi Burak Akçapar, Yıldırım Belediye Başkanı ve Bursa Kültür, Turizm ve Tanıtma Birliği Meclis Üyesi Oktay Yılmaz ve beraberindeki heyeti bu makamda kabul etti. Ziyarette İspanyol tur operatörleri ile kültür ve turizm uzmanları tarafından Bursa’nın destinasyon olarak pazarlanması, İspanyol tur operatörleri için Bursa’nın Madrid’de tanıtımı gibi konular ele alındı. Yıldırım Belediye Başkanı ve Bursa Kültür, Turizm ve Tanıtma Birliği Meclis Üyesi Oktay Yılmaz, toplantı sonunda Türkiye Cumhuriyeti Madrid Büyükelçisi Burak Akçapar’a, İznik çinilerinden yapılmış Bursa’nın simgelerinden Yeşil Türbe biblosu hediye etti.
İran Kültür Mirası, Turizm ve El Sanatları Bakanı Ezzatollah Zarghami de Bursa standını ziyaret etti. Bakan Zarghami, Ocak ayında 35 farklı İranlı turizm profesyonelinin katılımıyla gerçekleşecek olan Bursa Tanıtım Günü etkinliğiyle ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler ve Turizm Dairesi Başkanlığı ile Bursa Kültür, Turizm ve Tanıtma Birliği’nden bilgi aldı. Görüşmede Bakan Zarghami’ye İznik çinilerinden yapılmış bir plaket takdim edildi.
Avrupa Tarihi Termal Şehirler Ağı Başkanı ve İspanya Ourense Valisi Jose Manuel Baltar Blanco ve EHTTA Genel Müdürü Simone Zagrodnik de Bursa standını ziyaret eden isimler oldu. Bursa’nın termal zenginliklerinin tanıtımı için yapılan çalışmaları değerlendiren Bursa ve EHTTA heyetleri, Bursa’da farklı ölçeklerde termal yatırımların gerçekleştirilmesi için karşılıklı istişarelerde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla