30. WorldFood İstanbul kapılarını açmaya hazırlanıyor

Türk gıda sektörünün uluslararası buluşma platformu WorldFood İstanbul, birçok yeni ürünü ve en son teknolojileri gıda sektörüne tanıtmaya hazırlanıyor. Gıda ve gıda teknolojileri sektörünün trendlerine ve gelişimine yön veren, yöresel lezzetlerin tanıtımına katkı sunan, sektörün bölgeye ve dünyaya açılan kapısı olan Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı – WorldFood İstanbul, 1-4 Eylül 2022 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı – WorldFood İstanbul, bu yıl 1-4 Eylül 2022 tarihleri arasında 30. kez düzenlenecek. Perakende zincirleri, konserve, içecek, süt ve süt ürünleri, et ve kümes hayvanları ürünleri, balık ve deniz ürünleri, taze sebzeler, meyveler, dondurulmuş ürünler, temel gıdalar ve yağlar, şekerli ürünler, unlu mamüller ve gıda katkı maddeleri alanında birçok marka WorldFood İstanbul Fuarı’nda yer alacak. Gıda sektörünün en önemli fuarlarından biri olarak öne çıkan fuar, sektöre yön veren isimlerin katılımı, etkinlikler, ziyaretçilerle buluşacak yeni ürünler ile sektör adına önemli bir rol oynuyor.

WorldFood İstanbul, katılımcıları 2022 yılında da yurtdışından alıcılarla buluşturmak için hazırlıklarına devam ediyor. Geçen yıl gerçekleştirilen fuarda 40 ülkeden 179 davetli alıcı ağırlanırken, katılımcıların fuarda yaptıkları toplantı ve anlaşmaların yarattığı iş hacminin değeri rekor seviyeye ulaşarak 650 milyon Euro’yu aştı. Fuara bu yıl, Alım Heyeti Programı kapsamında Orta Doğu, BDT, Afrika ve Amerika’dan 300’den fazla profesyonel alıcının katılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla