Şef Maksut Aşkar Kolombiya’da Türkiye’yi temsil etti

Kolombiya’da ulusal ve uluslararası şeflerin katılımıyla “Alimentarte” adlı bir gastronomi etkinliği düzenlendi. Başkent Bogota’da düzenlenen etkinlikte Türkiye’yi ünlü şef Maksut Aşkar temsil etti. İspanya, Venezuela ve İtalya’dan ünlü şeflerin de yer aldığı etkinlik amacı, toplanan yardımları çatışma mağduru ailelere ulaştırmaktı.

Kolombiya’da “Alimentarte Davivienda” ve “Fundacion Corazon Verde” isimli isimli iki vakıfın organize ettiği gastronomi etkinliği, çok sayıda kişi tarafından ilgi gördü. Başkent Bogota’da gerçekleştirilen ve İspanya, Venezuela ve İtalya’dan ünlü şeflerin katıldığı etkinliğe, Türkiye’yi de ünlü şef Maksut Aşkar temsil etti.

Türkiye’yi bir kez yurt dışında temsil eden ünlü şef Maksut Aşkar, kendi mutfağını doğru bir dille anlatmak için yola çıktığını söyleyerek, “12 yıldır mutfağımı insanlara nasıl en iyi nasıl aktarabilirim?” düşüncesiyle hareket ettiğini dile getirerek, “Her gittiğim yerde anlatmaya çalışıyorum, bizim mutfağımız çok gizli kalmış bir cevherdir. Bize sorsanız dünyada ilk 3’teyiz ama onlar bunu bilmiyor. Dünyayı dolaşarak, Anadolu mutfağını en doğru şekilde anlatmaya çalışıyorum.” şeklinde konuştu. Alşar, Kolombiya’ya davet edilmekten dolayı memnuniyetini belirterek Kolombiyalıların da Türkler gibi cana yakın ve çabucak kaynaşan insanlar olduğunu dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla