ŞERBETÇİ ALİ BABA NABZA GÖRE RAMAZAN ŞERBETİ KARGOLUYOR

Şef Ali Güler

Efendim herkes her şerbeti içemez, belli ki her damağın kendine özgü bir şerbeti vardır. Şerbet sadece bir içecek değil aynı zamanda şifa kaynağı olduğunu söylememize gerek yoktur kanısındayım. Bin derde de dermandır şerbet. Bize bunları Güler Osmanlı Mutfağı ve Sektörün emekçisi ve duayeni Şerbetçi Ali Baba’nın sahibi ve Şef Ali Güler anlattı.

Türkiye’de dört mevsim çeşitli şerbetleri tadabileceğiniz istisna restoranlardan biridir Şerbetçi Ali Baba ve Güler Osmanlı Mutfağı. Osmanlı Mutfağının ve kaybolmaya yüz tutan 600 yıllık şerbet kültürünü yaşatmaya çalışan ALİ Güler, Osmanlı Şerbet’ini kendi ev yapımı ürünleriyle sadece ramazanda değil yıl boyu sunan nadir mekanlardan.

Şerbetci Ali Baba üstelik sedece mekânında ikram etmiyor bu şerbetleri, isteyen işleteme yada evlerinde adresine kargoyla ulaşan bu lezzetlerden faydalanabiliyor.

Ali Güler

Hem Gastronomi hem de kültür mirasımız olan Osmanlı sofralarının vazgeçilmez içeceği şerbetlerin geleneğinin sürmesi için çok caba harcayan ŞERBETÇİ ALİBABA yı Dolayısı ile Şef Ali Güleri kutluyoruz.

Şerbetçi Ali Babanın en çok tercih edilen 32 çeşit içerik ve bilgilerini aşağıdaki Sayfalardan bulabilirsiniz. Bu şerbetlerin 8 çeşidini hem  SICAK, hem de SOĞUK içe bilirsiniz.

One thought on “ŞERBETÇİ ALİ BABA NABZA GÖRE RAMAZAN ŞERBETİ KARGOLUYOR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

Araç çubuğuna atla