Venezuela ve Türkiye arasında turizm anlaşması

Türkiye’yi ziyaret eden Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Erdoğan ile görüşme yaptı. Erdoğan ve Maduro’nun huzurunda iki ülke arasında 3 anlaşma imzalandı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, iki ülke seyahat acenteleri birliği arasındaki işbirliği anlaşmasını, TÜRSAB adına imzaladı.

Venezuela Devlet Başkanı Maduro ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’nın başkanlık ettiği baş başa ve heyet görüşmelerinin arkasından, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde iki ülke arasında üç anlaşma yapmak üzere imza töreni gerçekleştirildi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Venezuela Turizm Bakanı Ali Ernesto Padron Paredes tarafından, “Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ile Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti Turizm Bakanlığına Bağlı Venezuela Devlet Turizm Şirketi Venetur Arasındaki Mutabakat Zaptı” imzalandı.

“Bitki Koruma ve Karantina Alanında İşbirliği Mutabakat Zaptı” Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ile Venezuela Üretken Tarım ve Araziler Bakanı Wilmar Castro Soteldo tarafından imzalandı.

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ve Venezuela Merkez Bankası Başkanı Calixto Ortega, iki ülke Merkez Bankaları arasındaki “İşbirliği Mutabakat Zaptı”nı imzaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla