8. METİOD Araştırma Yöntemleri Semineri Gerçekleşti

8. METİOD Araştırma Yöntemleri Semineri 24-27 Ocak 2024 tarihleri arasında Side Star Elegance Hotel’in ev sahipliğinde Antalya’da başarıyla gerçekleştirildi.

METİOD-Mersin Turizm Mezunları Derneği tarafından organize edilen, eğitimcileri ve organizasyon ekibi tümüyle gönüllü olan, geliri öğrencilere karşılıksız burs olarak dağıtılan ve geleneksel hale gelen METİOD Araştırma Yöntemleri Semineri’nin 8.cisi, 24-27 Ocak 2024 tarihleri arasında Side Star Elegance Hotel’in ev sahipliğinde Antalya’da başarıyla gerçekleştirildi.

Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. A. Celil ÇAKICI’nın koordinatörlüğünde, özellikle sosyal bilimler alanında çalışan akademisyenlerin ve sosyal bilimlerde lisansüstü eğitim-öğretimlerine devam etmekte olan lisansüstü öğrencilerin, ihtiyaç duydukları istatistiksel analiz teknikleri ile ilgili kuramsal bilgi birikimlerine katkı sağlanması ve uygulama becerisi kazandırılması amacıyla gerçekleştirilen METİOD Araştırma Yöntemleri Semineri’nde bu yıl yedi farklı başlıkta eğitimler düzenlendi.

Temel İstatistik ve Hipotez Testleri eğitimi: Prof. Dr. A. Celil ÇAKICI, Çok Değişkenli İstatistiksel Teknikler: Dr. Öğr. Üyesi Özer AYDIN, MAXQDA ile Nitel Veri Analizi: Doç. Dr. Ali SEVİLMİŞ, SmartPLS ile PLS-SEM: Prof. Dr. Veysel YILMAZ-Dr. Yasemin KİNAŞ, R ile Veri Madenciliği: Doç. Dr. Önder SÜNBÜL, Sosyal Ağ Analizi: Öğr. Gör. Dr. Bülent BATMAZ, Lisrel + AMOS Uygulamalı Yapısal Eşitlik Modellemesi eğitimi ise: Prof. Dr. Veysel YILMAZ, Dr. Öğr. Üyesi Murat DOĞAN ve Dr. Öğr. Üyesi Rana ŞEN DOĞAN tarafından verildi.

Eğitim sürecini tatil olanaklarıyla bir arada yaşama fırsatı

24 Ocak 2024 Çarşamba günü saat 18.00’da gerçekleştirilen açılış kokteyli ile başlayan seminere bu yıl 114 bilim insanı katılım sağlarken, eğitimler 27 Ocak 2024 Cumartesi günü öğlen saatlerine kadar devam etti. Eğitimlerin gün boyu devam ettiği organizasyonda ayrıca 25 Ocak 2024 Perşembe akşamı saat 21.00’da Mersin Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mualla YILMAZ tarafından “İş Yaşamında Mutluluk” başlıklı bir seminer de düzenlendi.  Eğitim öğretimin yanı sıra otel tarafından sağlanan sıcak ev sahipliği ile katılımcılar, eğitim sürecini tatil olanaklarıyla bir arada yaşama fırsatına sahip olurlarken, seminer 26 Ocak 2024 Cuma akşamı düzenlenen 90’lar temalı eğlence ile renkli bir kapanış yaptı.

METİOD AYS Ailesi, geleneksel hale gelen METİOD Araştırma Yöntemleri Semineri için 2025 yılında da Side Star Elegance Hotel ev sahipliğinde yeniden bilim ile eğlenceyi, tatil ile eğitimi bir araya getirme mottosuyla katılımcılarını beklediklerini belirtti.

Araştırma yöntemleri semineri resmi internet sitesi https://www.metiodays.com üzerinden eğitim içeriklerine ve görsellerine ulaşabileceğiniz gibi organizasyonla ilgili gelişmeleri instagram hesabımız metiodays üzerinden de yıl içerisinde takip edebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla