Ahmet Aras’tan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Mumcu’ya yanıt!

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu arasında yatırım polemiği yaşandı.

Mumcu’nun, bakanlığın yatırımlarını tamamladığını yönündeki açıklamalarına Aras, sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verdi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

Bodrum’da devam etmekte olan altyapı çalışmalarının hangisinin hangi kurum yetkisinde devam ettiğini sizlerle paylaşmamın ardından, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Batuhan Mumcu Twitter hesabından bana seslenerek aşağıdaki mesajı paylaşmış.

Sayın Başkan @ahmetarasbodrum öncelikle belirtmek isterim ki Bodrumun belediye sorumluluğunda olan dertleri ile dertlenmenize teşekkür ediyorum.Bu demek oluyorki kısa zamanda çözüme kavuşturacaksınız.
Bodrum’da Bakanlığımız sorumluluğunda olan bir eksikliğin olmadığını, *diğer taraftan sorumluluğumuzda dahi olmamasına rağmen üstlendiğimiz Alt yapı – Arıtma ve bunların onarımından kaynaklı Asfalt çalışmalarını da Nisan ayında bitirdiğimizi biliyor olmalısınız.*
Kışın 600 yazın 2 milyon kapasiteye çıkan nüfusun ise bir Kültür Turizm Bakanlığı başarısı olarak değerlendirmenizi rica ederim.
Hayırlı sezonlar geçirmeniz dileğiyle…

Sayın Bakan Yardımcısı’nın bu mesajına Twitter’dan verdiğim cevabı da konuyu sizlerin takdirine bırakarak paylaşıyorum.

Sayın Batuhan Mumcu, öncelikle yeni görevinizde üstün başarılar diliyorum. 150 yataklı devlet hastanesi 8 yılda bitirilen, yarıda bırakılan Yalıkavak yolu 10 yıldan fazla bir süredir bitirilmeyen ve doğal alanları bir biri ardına satılarak mülksüzleştirilen Bodrum’un küçük bir bölümüne Bakanlıgınız tarafından yapılan altyapı ve üstyapı çalışmasından bir lütuf gibi bahsetmeniz, doğru olmamış. Cevabınıza konu olan paylaşımımda Bakanlığınız eleştirilmemiş, şikayete neden olan altyapı çalışmalarını sürdüren farklı kurumlar hakkında vatandaşlarımıza bilgi verilmiştir. Ayrıca, Bodrum’un kış nüfusunun 600 bin kişiye ulaşması da Bakanlığınızın başarısı değil, Pandemi salgını nedeniyle aldığımız göçtür. Yaz aylarında 2 milyona yaklaşan insanın Bodrum’u tercih etmesi ise 64 yıllık mücadelemizin doğal sonucudur. Son olarak, 2003 yılında kurulan bakanlığınızın kuruluşundan 44 yıl önce Bodrum Turizm ve Tanıtma Derneği’nin kurulduğunu, Bodrum’un tüm yurt içi ve yurt dışı tanıtımının günümüzden 64 yıl önce kurulmuş olan bu dernekle başladığını hatırlatarak, Bodrum kadar güzel bir bayram geçirmenizi dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla